PILNE: Syrenka zniknęła! Co się stało z symbolem Warszawy?

2021-10-20 13:12
Syrenka zniknęła! Co się stało z symbolem Warszawy?
Autor: Wikipedia, By M.Komorniczak - Own work, CC BY-SA 3.0 Syrenka zniknęła! Co się stało z symbolem Warszawy?

Pomnik Syrenki zniknął! Na profilu prezydenta Rafała Trzaskowskiego pojawił się tajemniczy post. Na zdjęciu widać postument najbardziej znanego warszawskiego posągu i… nic więcej. - Syrenka ma dziś wolne - napisał na swoim Twitterze Trzaskowski. Gdzie się podział pomnik Syrenki Warszawskiej? Czy już nie wróci na swoje dotychczasowe miejsce?

Pomnik Syrenki Warszawskiej to jeden z najbardziej znanych obiektów w Warszawie. Odlana z brązu rzeźba powstała przed wojną na zlecenie ówczesnego prezydenta Stefana Starzyńskiego. Postać mitycznej syreny z tarczą i wzniesionym mieczem jest niezaprzeczalnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem stolicy. Zamysłem postawienia monumentu w tym miejscu było podniesienie walorów estetycznych bulwarów wiślanych. Rzeźba szczęśliwie przetrwała wojenną zawieruchę i nadal cieszy oko mieszkańców. Przynajmniej do dziś! We środę, 20 października, syrenka zniknęła, a zaniepokojeni mieszkańcy zadają sobie pytanie: gdzie jest Syrenka?.

W sprawie zniknięcia syrenki skontaktowaliśmy się z ratuszem. - Syrenka ma dziś wolne. Tyle mogę powiedzieć - powiedziała enigmatycznie rzeczniczka urzędu miasta, Monika Beuth-Lutyk.

Gdzie podziała się syrenka?

Czy tajemnicze zniknięcie posagu ma związek z pracami renowacyjnymi? A może to jakiś happening? Ratusz zapewnia, że niebawem dowiemy się o celu tej szokującej i niespodziewanej akcji. 

Sonda
Jak Warszawą rządzi Trzaskowski?
Super Raport 19.10 (Goście: prof. Leszek Balcerowicz - FOR oraz dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene - politolog, UW) Sedno Sprawy: Anna Michalska
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE