Okradł przychodnię z narzędzi dentystycznych i próbował je sprzedać w internecie

i

Autor: Policja Okradł przychodnię z narzędzi dentystycznych i próbował je sprzedać w internecie

Ukradł dentyście narzędzia i próbował je sprzedać w internecie. Wpadł z torbą pełną łupów

2022-06-07 7:53

Policjanci z Bemowa zatrzymali 46-latka, który okradł dentystę! Zaniepokojeni pracownicy przychodni po wizycie jednego z pacjentów zauważyli, że zniknął sprzęt o wartości 10 tys. złotych. Mundurowi namierzyli złodzieja i odwiedzili w jego mieszkaniu. Okazało się, że dwa lata wcześniej dokonał podobnego „skoku”.

Do sytuacji doszło na początku czerwca. W przychodni na Bemowie doszło do kradzieży, zniknęły narzędzia stomatologiczne o dużej wartości. Personel przychodni podejrzewał jednego z pacjentów, policjanci postanowili go więc odwiedzić. W międzyczasie natrafili na kradzione narzędzia w internecie. Złodziej wystawił je na sprzedaż na portalu społecznościowym!

Funkcjonariusze odwiedzili podejrzewanego 46-latka. Trafili na niego akurat w momencie, gdy wychodził z domu z torbą pełną zrabowanych przyrządów medycznych. W domu miał ich więcej. Okazało się, że na koncie miał więcej takich kradzieży. - Dwa lata wcześniej ten sam mężczyzna miał związek z kradzieżami również sprzętu i materiałów dentystycznych o wartości niemalże 60 tysięcy złotych. Wówczas w mieszkaniu posiadał jeszcze substancje psychotropowe w ilości ponad 1400 tabletek, a skradziony łup oferował na portalach społecznościowych – powiedziała kom. Marta Sulowska z policji. Wtedy 46-latek usłyszał 5 zarzutów karnych.

Zarzuty i dozór

Teraz amator narzędzi stomatologicznych usłyszał dwa zarzuty karne. Prokurator zadecydował o objęciu go dozorem policyjnym. Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE