Złodziej kołder w rękach policji. Jego łupem padła drogocenna pościel

i

Autor: MATERIAŁY POLICJI, SHUTTERSTOCK

Złodziej kołder w rękach policji. Jego łupem padła drogocenna pościel

2022-05-13 22:30

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali 33-latka, który jest podejrzewany o kradzież kołder. Według kryminalnych miał wynieść z marketu pościel za blisko 5 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, w przeszłości był karany za podobne wyczyny. Teraz trafił do policyjnej celi i czeka go sądowa rozprawa.

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego chyba zbyt dosłownie wziął sobie to powiedzenie do serca i postanowił wynieść ze sklepu z pościelą kołdry. 33-latek okazał się wielce wybredny i wyniósł pościel z naturalnych materiałów o dużej wartości.

Długo się jednak ze swoich łupów nie nacieszył, bo policjanci zatrzymali go w czwartek (12 maja). - Zatrzymany odwiedził dyskont z pościelą. Łupem złodzieja padły kołdry z gęsich piór, o łącznej wartości 4.598 złotych – powiedziała asp. Sztab. Joanna Wielocha.

Złodziej kołder-recydywista trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. Dokonał jej w warunkach recydywy, co może skutkować dużo bardziej surowymi konsekwencjami.

Elegancka złodziejka ukradła tulipany

Kilka lat za kratkami

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak za działanie w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE