93-latek spacerował z fortuną w kieszeniach! Emeryt zgubił drogę powrotna do domu

i

Autor: STRAŻ MIEJSKA 93-latek spacerował z fortuną w kieszeniach! Emeryt zgubił drogę powrotna do domu

93-latek spacerował z fortuną w kieszeniach! Emeryt zgubił drogę powrotną do domu

2022-05-12 20:40

Senior z Legionowa błąkał się bez celu w okolicach bazaru na Wolumenie. Okazało się, że mężczyzna cierpi na zaniki pamięci i nie pamięta, jak się nazywa i skąd się wziął w okolicach targowiska. Emeryt nie zapomniał jednak zabrać ze sobą… gigantycznej sumy pieniędzy. Miał przy sobie kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Strażnicy miejscy, który patrolowali okolice Bielan przed godziną 22, otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, którzy błąkał się w okolicach bazaru Wolumen przy ul. Wolumen 53. – Funkcjonariusze dość szybko odnaleźli seniora. Był wyraźnie zdenerwowany, a wręcz roztrzęsiony – przekazał „Super Expressowi” referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Awantura o motorówkę za pół miliona. Aktywiści zgłaszają przetarg Straży Miejskiej do CBA

Emeryt nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa, gdzie się znajduje, ani w jaki sposób i po co znalazł się w tej okolicy. Strażnicy miejscy próbowali uspokoić 93-latka. Po dłuższej chwili osiągnęli zamierzony cel. – Aby ustalić dane mężczyzny, poprosili go, by opróżnił kieszenie. Mężczyzna początkowo wzbraniał się, ale po chwili zaczął wyjmować z kieszeni… banknoty owinięte w stare gazety – dodała straż miejska.

Fortuna sypała się z rąk emeryta. Pieniądze trzymał nawet w skarpetkach, czy czapce, którą miał na głowie. Strażnicy miejscy wśród zawiniątek odnaleźli dowód osobisty 93-latka. Po przeliczeniu gotówki ustalono, że miał przy sobie ponad 25 tysięcy złotych!

CZYTAJ TEŻ: Pasażer dostał zawału w taksówce. Na pomoc ruszyli strażnicy. O włos od dramatu

Starszy mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, skąd wziął taką kwotę. O odnalezieniu staruszka, strażnicy powiadomili policję, dzięki której 93-latek trafił do komendy rejonowej policji.

Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez rodzinę. – Kiedy wysiadał z radiowozu przed komendą, źle się poczuł. Strażnicy wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Stwierdzono, że 93-latek jest odwodniony, lecz nie wymagał hospitalizacji – podsumowała straż miejska. Senior wraz ze znalezioną przy nim fortuną został przekazany najbliższej rodzinie.

Mistrzowie parkowania. Straż miejska ujawnia zdjęcia

Widzieliście kiedykolwiek mistrzów parkowania w Warszawie? Niektórzy kierowcy mają wyobraźnie. Nigdy nie spodziewalibyście się takich miejsc, w których zostawiali swoje pojazdy.

Obejrzyjcie specjalnie przygotowaną galerię w tym temacie!

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu
Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE