UPADŁO biuro podróży Tourasia Polska S.A. To wina KORONAWIRUSA!

2020-04-01 17:59 PIK
Biuro podróży Tourasia Polska S.A. ogłosiło niewypłacalność
Autor: materiały promocyjne Biuro podróży Tourasia Polska S.A. ogłosiło niewypłacalność

Biuro podróży Tourasia Polska S.A. złożyło wniosek o niewypłacalności! Do urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego wpłynął on we wtorek. Na szczęście żaden z klientów biura nie pozostał poza granicami Polski.

We wtorek, 31 marca, popołudniu do urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego wpłynęła informacja o niewypłacalności biura podróży Tourasia Polska S.A. - Oświadczam, że z powodu niewypłacalności, Tourasia Polska S.A. nie jest w stanie wywiązać się z umów, o których mowa w art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, zawartych z podróżnymi od dnia 01.04.2019 oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne - czytamy w złożonym przez biuro oświadczeniu.

Czyżby pierwszy promyczek nadziei na froncie walki z koronawirusem?

Wg dostarczonych przez właściciela informacji, żaden z klientów biura nie przebywa obecnie za granicą. Natomiast 45 osób zadatkowało lub zapłaciło pełną kwotę za przyszłe wycieczki, które już nie dojdą do skutku. - Wszystkie te osoby powinny kontaktować się bezpośrednio z gwarantem, którym w tym przypadku jest Europȁische Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium działająca przez Oddział w Polsce, przy ul. Chmielnej 101/102, 80-748 Gdańsk - informuje Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Warszawiacy wspierają lokalnych przedsiębiorców i sklepikarzy!

Tourasia Polska S.A. reklamowało się hasłem "Indywidualny Styl Podróżowania" i oferowało podróże właściwie w każdy zakątek Azji. Jeszcze w pierwszym tygodniu marca proponowało na swoim fanpage'u tygodniowe wycieczki do Tajlandii i Bangkoku.

Dziesiątki tysięcy maseczek, gogli i kombinezonów trafiło do warszawskich szpitali!

Obecnie telefonów nikt nie odbiera, mail chyba również. Na stronie internetowej nie ma żadnego komunikatu, jednak Newsletter z hasłem "Zapraszamy po najlepsze oferty do Azji" odsyła do strony na której wyświetla się słynny Błąd 404 oraz napis "Ups, dotarłeś do granic naszego serwisu!". W rzeczy samej.

W Grójcu opryskają koronawirusa! Tak z nim walczą także w Hiszpanii i Włoszech!

Biuro podróży Tourasia Polska S.A. ogłosiło niewypłacalność
Autor: materiały promocyjne Biuro podróży Tourasia Polska S.A. ogłosiło niewypłacalność
Super Raport - odc. 9. Goście: Michał Woś, Maciej Hamankiewicz (01.04.2020)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.