Ursynów będzie tkwił w korkach? Chcą zrezygnować z budowy objazdu Doliny Służewieckiej!

2020-05-28 16:23 PIK
Korek na ulicy, samochody
Autor: shilin wang/cc0/pixabay

Komunikacyjny koszmar mieszkańców Urynowa będzie trwał? Radny dzielnicy apeluje, aby porzucić plan przedłużenia ul. Ciszewskiego. A to właśnie ono miało umożliwiać ominiecie korków w Dolince Służewieckiej!

Wyjazd z Ursynowa w kierunku północno-wschodnim, do Centrum, Wilanowa, bądź na drugą stronę Wisły to prawdziwy koszmar: Dolinka Służewiecka jest zakorkowana non-stop, niezależnie od pory dnia, a nawet nocy. Rozwiązaniem, przynajmniej częściowym miało być wybudowanie przedłużenia ul. Ciszewskiego do Wilanowa. Dzięki temu można byłoby ominąć Dolinkę Służewiecką.

Gdzie w warszawie są najlepsi sąsiedzi? A gdzie - najgorsi?

Jednak niespodziewanie ursynowski radny z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa ostatnio zaapelował: - Zrezygnujmy z przedłużania ul. Ciszewskiego! Ta budowa, a raczej plany budowy ciągną się nieskończenie długo. Szybciej powstanie przedłużenie Płaskowickiej w kierunku Wilanowa, które w równym stopniu odciąży Dolinkę Służewiecką i udrożni Ursynów - argumentował.

Trudno odmówić temu racjonalności: przedłużenie Ciszewskiego istnieje w planach od lat 80. ubiegłego wieku. Jednak realizacja tej inwestycji ciągle natrafiła na przeszkody. Najbliżej było w 2018 r. kiedy zablokował ja protest mieszkańców obawiających się hałasu. Teraz wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy zapowiedział, że rozważy oddawanie inwestycji fragmentami, co oznacza, że rzeczywiście przedłużenie ul. Płaskowickiej zostałoby uruchomione wcześniej.

Bezpieczniej na Bemowie! Drogowcy "uspokajają" ruch na Radiowej!

Jednak z drugiej strony ratusz ma na przedłużenie ul. Ciszewskiego zarezerwowane 64 mln zł. i na razie nic nie wiadomo, żeby miał z tej inwestycji rezygnować. - Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wydał już ponad 6 mln i w przypadku odstąpienia może się to wiązać z dodatkowymi kosztami, m.in. odszkodowaniami za przejęte tereny - Małgorzata Gajewska ze ZMID.

Prezydent Warszawy wmurował kamień węgielny na budowie stacji metra Powstańców Śląskich

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Robert Biedroń

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.