Urządzili sobie "warsztat" w lesie. Ich kryjówkę zdradziło głośne stukanie

2022-05-19 10:22
Urządzili sobie warsztat w lesie. Ich kryjówkę zdradziło głośne stukanie
Autor: KPP w Wołominie Urządzili sobie "warsztat" w lesie. Ich kryjówkę zdradziło głośne stukanie

Policjanci z grupy "Skorpion" i kryminalni z Wołomina zlikwidowali dziuplę paserów. Przestępcy zorganizowali sobie "warsztat" w lesie! Przestępcy bardzo sprytnie zamaskowali swoje miejsce pracy ściętymi drzewkami. Działali tak szybko, że właściciel samochodu nie zdążył zgłosić kradzieży, a auto było już całkiem rozebrane.

Dziupla samochodowa w środku lasu pod Wołominem

Do zatrzymania doszło 12 maja w gminie Stachówka pod Wołominem. Policjanci obserwowali prywatną posesję, bo jak wynikało z ich ustaleń w pobliżu działali złodzieje samochodów. Za posesją biegła polna droga, która wiodła do sosnowego lasku. Nagle spomiędzy drzew mundurowi usłyszeli głośnie dźwięki stukania o metal. Idąc polną drogą, dotarli do miejsca w środku lasu, gdzie dwaj mężczyźni byli zajęci demontażem samochodu! - Na widok policjantów przestępcy podjęli próbę ucieczki - powiedziała Monika Kaczyńska z policji w Wołominie. Po chwili leżeli na ziemi skuci kajdankami.

Przeczytaj też: Pod Tarczynem wjechał w grupę kolarzy i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę. 45-latek był pijany

Przestępcy urządzili sobie bardzo sprytną kryjówkę. W ziemię wbili metalowe rury, w które wsadzili ścięte drzewka tak, żeby nie było ich widać. Paserami okazali się być 54- i 28-latek. Byli bardzo wprawieni, bo skradziona Toyota CHR była już prawie całkowicie rozmontowana. Taki samochód warty jest nawet 130 tysięcy złotych.

Paserzy za kratkami

Obaj zatrzymani panowie trafili do policyjnej celi i usłyszeli zarzut paserstwa. Grozi im do 5 lat więzienia.

Tony kradzionych części! Dziupla samochodowa rozbita
Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE