Skontrolowali rurę ściekową ze spalarni śmieci. "Konstrukcja nie spełnia warunków"

2022-05-18 19:57
Skontrolowali rurę ściekową ze spalarni śmieci. Konstrukcja nie spełnia warunków
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS, Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS

Opisanym przez nas zrzutem ścieków z rozbudowywanej spalarni do kanału Bródnowskiego zainteresowali się inspektorzy ochrony środowiska i „Wód Polskich”. I wykryli nieprawidłowości. A prezydent Warszawy zażądał wyjaśnień od miejskiej spółki w sprawie smrodzącego szlamu na Targówku.

Spacerowicze i rowerzyści korzystający z leśnej drogi wzdłuż Kanału Bródnowskiego na tyłach przebudowywanej spalarni na Targówku, zaalarmowaliSuper Express” o cuchnących ściekach, które wylewają się tam z wielkiej plastikowej rury do strumyka. Jak ustaliliśmy instalacja została zbudowana przez firmę Posco E&C, która w ten sposób pozbywa się wody wypływającej z głębokich wykopów. Po naszym artykule dostaliśmy informacje o działaniach Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w tej sprawie. - Podczas oględzin ustalono m.in., że wykonanie oraz konstrukcja wylotu wód z wykopu budowlanego do Kanału Bródnowskiego nie spełnia warunków udzielonego pozwolenia wodnoprawnego – stwierdził inspektor Mariusz Zega. - To tylko uchybienie. Dotyczy jedynie jednego metra rury wylotowej – odbija piłeczkę Agata Majcher, rzeczniczka Posco E&C.

Zobacz jak wygląda aktualnie wielka rura ściekowa MPO:

Śmierdzące ścieki ze spalarni odpadów wpadają do Kanału Bródnowskiego

Ale zapewnia, że sporny wlot zostanie wymieniony z plastikowego na stalowy. Nie zmienia to faktu, że ścieki z budowy nadal będą płynąć do kanałku, ale ostatnio są o wiele czystsze niż przed tygodniem. WIOŚ pobrał próbki wylewającego się z rury szlamu. Czekamy na wyniki pomiarów.

Sonda
Interesujesz się ochroną środowiska?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE