Urzędnicy twierdzą, że warszawiakom dobrze się żyje w stolicy. A ty jak uważasz?

2019-01-14 13:52
Warszawa, Krakowskie Przedmieście
Autor: Flickr

Mamy wyniki Barometru Warszawskiego. Według badań warszawiacy lubią swoje miasto. Czy rzeczywiście?

Barometr Warszawski znów zmierzył stan zadowolenia mieszkańców z życia w stolicy. Wygląda na to, że mieszkanie w Warszawie większości raczej się podoba. Warszawiacy doceniają swoje miasto za to, że jest bezpieczne, przyjazne rowerzystom i dba o zieleń. Na pytanie Barometru Warszawskiego o możliwość mieszkania w innym miejscu niż stolica. 84% respondentów nie chce przeprowadzki i myśli o swoim mieście pozytywnie (87%).

Według badania Warszawa to chyba najbezpieczniejsze miasto w Polsce. Aż 90% respondentów bezpieczeństwo w stolicy ocenia dobrze, a 91% czuje się bezpiecznie spacerując w swojej okolicy po zmroku.
Mieszkańcy czują się też dobrze poinformowani i są zadowoleni z jakości obsługi w urzędach. Dobrze oceniają również stan zieleni miejskiej (82%), a jego poprawę w ostatnim roku zauważyło aż 72% badanych. Warszawiakom dobrze się również podróżuje po lubianej stolicy. Zarówno transportem miejskim, jak i na rowerach. 83 % respondentów ocenia, że Warszawa jest przyjaznym miastem dla rowerzystów. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE