Urzędnicy podpisali kolejną umowę

Utrudnienia na Trasie Łazienkowskiej potrwają aż do 2025 roku! Wiadukty nad Paryską do remontu

2022-12-15 18:05

Podczas gdy Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta jest mniej więcej w połowie remontu na wysokości parku Agrykola, jego dyrekcja podpisuje właśnie kolejną umowę… tym razem na prace na wysokości ul. Paryskiej. Tam wiadukty również sypią się ludziom na głowę i są w opłakanym stanie. Ich modernizacja ma potrwać aż 30 miesięcy. Początek utrudnień drogowcy planują na wiosnę.

Remont Trasy Łazienkowskiej również po praskiej stronie

Na wysokości parku Agrykola trwa przebudowa dwóch wiaduktów z lat 70. Jeden z nich – północny – został już zburzony i wybudowany od nowa. W styczniu ma przejąć obustronny ruch, a robotnicy zaczną burzenie południowej przeprawy. Takiego samego remontu potrzebują równie leciwe wiadukty zlokalizowane na tej samej trasie, tyle, że po praskiej stronie – nad ul. Paryską. Łukasz Górecki, dyrektor SZRM, we wtorek podpisał wartą blisko 90 mln zł umowę na realizację tej inwestycji. Urzędnicy zapowiadają, że prace mają rozpocząć się w ciągu 4 najbliższych miesięcy i potrwają aż 30 miesięcy. Kierowcy muszą więc liczyć się z tym, że koniec utrudnień na Trasie Łazienkowskiej może nastać dopiero w 2025 roku.

Gruntowna modernizacja

Wykonawca – firma Warbud SA, całkowicie zburzy i odtworzy oba 210-metrowe wiadukty trasy, pomiędzy ul. Bajońską a Międzynarodową. Wybuduje ekrany akustyczne, przebuduje przy okazji sieć wodociągową, gazową, elektroenergetyczną i telekomunikacyjną. Pojawi się nowoczesne oświetlenie i odwodnienie. Posadzonych zostanie ponad 70 drzew i blisko 15 tys. krzewów.

Wiadukt trasy Łazienkowskiej sypie się też po praskiej stronie
Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki