Niedługo auta pojadą nową przeprawą

Wiadukt na trasie Łazienkowskiej ma już nowy asfalt. W styczniu pojadą nim auta

2022-11-23 15:29

Drogowcy kończą budowę blisko 400-metrowego północnego wiaduktu trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. We wtorek, 22 listopada, rozpoczęli układanie pierwszej warstwy nawierzchni asfaltowej. Kierowcy pojadą nową przeprawą w styczniu 2023 r. To jednak nie koniec korków. Wtedy rozpocznie się rozbiórka starego, południowego wiaduktu, po którym obecnie poprowadzony jest cały ruch.

Rozpoczęło się układanie asfaltu na nowym wiadukcie trasy Łazienkowskiej

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta zbliża się wielkimi krokami do połowy remontu na trasie Łazienkowskiej. Na odbudowanym północnym wiadukcie przy Agrykoli, po zamontowaniu m.in. krawężników, rozpoczęło się wylewanie pierwszych warstw asfaltu. - Układana jest warstwa wiążąca o grubości 4,5 cm. Kolejnym etapem prac będzie układanie warstwy ścieralnej o grubości 3,5 cm. Nawierzchnia wykonana jest z mieszanki mineralno-asfaltowej BBTM, która redukuje hałas drogowy – przekazała Monika Beuth, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Ostatnie szlify na budowie

Na wiadukcie poza asfaltowaniem, trwają również ostatnie prace związane z betonowaniem kap chodnikowych (część mostu, na której znajdują się m.in. chodnik dla pieszych oraz krawężniki). Na gotowych już odcinkach montowane są balustrady i bariery energochłonne.

Kiedy koniec korków?

Nowy wiadukt jest na ukończeniu. - Na początku 2023 roku ma przejąć ruch w obydwu kierunkach. Umożliwi to zamknięcie i przebudowę obiektu znajdującego się po stronie południowej – dodała Monika Beuth. Korki zostaną zatem przerzucone na drugą stronę trasy. Ich końca kierowcy mogą się spodziewać dopiero w marcu 2024 roku. Wtedy drogowcy planują zakończenie prac.

Sonda
Czy denerwuje Cię remont trasy Łazienkowskiej?