UWAGA. HAKERZY masowo kradną dane! Zobacz, gdzie nie warto klikać!

2020-07-07 7:00 Dawid Skrzypiński
komputer
Autor: /www.publicdomainpictures.net

Policja ostrzega przed falą fałszywych wiadomości e-mail. Oszuści często podszywają się pod różne podmioty i proszą o aktualizację danych. To może skończyć się dla nas tragicznie!

Hakerzy przysyłają do użytkowników informacje o konieczności "zaktualizowania konta pocztowego". Powołują się przy tym na względy bezpieczeństwa, aby wzbudzić zaufanie wśród odbiorców. Niestety, prawda jest zupełnie inna.

W ostatnich dniach do wielu użytkowników trafiły maile następującej treści:

Hakerzy masowo kradną dane
Autor: MATERIAŁY POLICJI Hakerzy masowo kradną dane

Nigdy nie należy wchodzić w takie linki! Kliknięcie przekierowuje użytkownika m.in. na fałszywe strony internetowe. To metoda wyłudzenia loginów, haseł i kodów autoryzacyjnych do bankowości elektronicznej. Grozi to blokadą komputera i utratą danych osobowych, a także przejęciem kontroli nad kontem bankowym. W łatwy sposób możemy stracić cały swój majątek!

Otwock. BRUTAL siał postrach na ulicach miasta. Uciekał... RÓŻOWYM ROWEREM!

"Jeżeli stałeś się ofiarą oszustów skontaktuj się natychmiast ze swoim bankiem. Zmień hasła do wszystkich kont bankowych, poczty elektronicznej i innych portali. Pod żadnym pozorem nie wolno płacić oszustom za odblokowanie komputera! To rozzuchwala przestępców i kontynuują swoje ataki przeciwko innym. Nie ma też żadnej gwarancji, że po opłaceniu okupu odzyskasz kontrolę nad komputerem." - informuje Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji 

SZCZERE SŁOWA Trzaskowskiego! Zdradził kulisy swojego ślubu. "Pomyślałem, że już nie ma wyjścia"

Należy też powiadomić najbliższą jednostkę policji. Pomocy można również szukać na stronie międzynarodowego projektu do walki z cyberprzestępczością www.nomoreransom.org

Super Raport 6 VII (gość: Kaleta)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.