Uwaga, utrudnienia w centrum i w Wesołej

i

Autor: pixabay.com/geralt Uwaga, utrudnienia w centrum i w Wesołej

UWAGA! Utrudnienia w centrum Warszawy! Kolejny protest ws. obwodnicy w Wesołej

2019-01-14 14:05

O godzinie 15 rozpocznie się protest mieszkańców Wesołej i miejskich aktywistów w sprawie obwodnicy. Protestujący spotkają się przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy Nowogrodzkiej. Później zablokowane zostaną Aleje Jerozolimskie. 

Mieszkańcy manifestowali już w swojej dzielnicy oraz pod Ministerstwem Infrastruktury, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów. Dzisiejszy protest będzie już siódmym ws. zmiany przebiegu Wschodniej Obwodnicy Warszawy. Mieszkańcy zaprotestują pod siedzibą partii rządzącej, następnie przejdą na Aleje Jerozolimskie (w okolicy placu Zawiszy) i przejdą do Ronda Dmowskiego. Należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.


Decyzja ws. obwodnicy, która przejdzie wariantem zielonym , czyli przez centrum Wesołej i Sulejówek została wydana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska 28 grudnia - z rygorem natychmiastowej wykonalności. 

Zdaniem aktywistów, ten wariant nie tylko zniszczy pobliski Las Milowy, ale także zaamknie mieszkańców Wesołej między drogą szybkiego ruchu, a poszerzoną linią kolejkową. 

Czytaj także: Ukradli motorower. Wpadli, bo... zostawili ślady na śniegu

Mieszkańców Wesołej wspiera także wiceprezydent Warszawy Michał olszewski, który przypomina, że wybrany przez RDOŚ wariant, jest niezgodny z miejskimi dokumentami.

- Nas to kompletnie dziwi dlaczego mimo tego, że jest dokładny plan, analizy hałasowe pokazują, że wariant powinien być inny. Jest także stanowisko Rady Warszawy, które nas, jako prezydenta, zobowiązuje do określonego stanowiska. Wszystkie te rzeczy wskazują bardzo wyraźnie, że powinien być wybrany tzw. wariant czerwony - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. 

Wiceprezydent zapewnił mieszkańców, że ratusz stoi po ich stronie i zamierza działać.  Po wysłaniu pisma do Ministerstwa Infrastruktury planuje dalsze analizy, a także odwołania. 

Czytaj także: Warszawa boi się terrorystów. Na Nowym Świecie staną specjalne zapory

Pacjent żyje, stan jest bardzo ciężki. Zobacz WIDEO: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają