W kilka minut zarobił 30 punktów karnych. 21-latkowi grozi też grzywna sięgająca nawet 30 tys. złotych! Cym sobie na to zasłużył?

i

Autor: policja/pixabay W kilka minut zarobił 30 punktów karnych. 21-latkowi grozi też grzywna sięgająca nawet 30 tys. złotych! Cym sobie na to zasłużył?

Nieładnie panie kierowco

W kilka minut zarobił 30 punktów karnych. 21-latkowi grozi też grzywna sięgająca nawet 30 tys. złotych! Czym sobie na to zasłużył?

2022-12-09 20:05

Jak to możliwe, że 21-letni kierowca w ciągu zaledwie kilku minut zarobił 30 punktów karnych i wisi nad nim widmo 30 tys. złotych grzywny? Wystarczyło, że złamał kilka podstawowych zasad, których powinni przestrzegać wszyscy kierowcy. Policjanci, którzy zatrzymali go do kontroli, nie mieli litości. Kara musiała być surowa.

Kierowca łamał przepisy na oczach policjantów drogówki

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 1 grudnia, około godz. 22:30 w Ciechanowie. Funkcjonariusze ciechanowskiej drogówki zauważyli samochód ciężarowy marki Scania z naczepą, który jechał ul. 17 Stycznia w kierunku ul. Pułtuskiej. Jak się szybko okazało, kierowca ciężarówki w poważaniu miał przepisy ruchu drogowego, które raz po raz łamał na oczach policjantów.

- Kierowca pojazdu przejechał przez skrzyżowanie z ul. Warszawską i Pl. Jana Pawła II nie zatrzymując się pomimo czerwonego światła i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym oczekującym na przejście, którzy mieli zielone światło. Kolejne skrzyżowanie z ul. 11 PUL, na którym sygnalizator świetlny również wskazywał czerwone światło kierowca przejechał bez zatrzymywania - wyjaśniła nadkom. Jolanta Bym z policji w Ciechanowie.

30 punktów karnych w kilka minut

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę scani na ul. Wojska Polskiego. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Przasnysza. - Mężczyzna stwierdził, że nie mógł się zatrzymać nie podając żadnej przyczyny. Odmówił przyjęcia mandatu karnego, twierdząc, że suma punktów karnych, które by otrzymał spowodują utratę prawa jazdy. Wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu - wyjaśniła nadkom. Bym. - Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym za popełnione wykroczenia mężczyźnie grozi 30 punktów karnych, natomiast sąd może nałożyć na kierującego grzywnę w wysokości nawet 30 tys. złotych - dodała policjantka.

Sonda
Czy łamiesz przepisy ruchu drogowego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki