Bezrobocie

i

Autor: Shutterstock

W stolicy NIE MA PRACY! W pośredniakach przełożone wizyty i prawie zupełny BRAK ofert

2020-04-24 12:29

Koronawirus sprawił, że warszawiacy nie tylko drżą ze strachu przed zakażeniem, ale przed tym, że za chwilę nie będą mieli co włożyć do garnków. A te obawy są uzasadnione...

To nie są łatwe czasy. Przybywa zakażonych śmiertelnym wirusem i jego ofiar. Mieszkańcy stolicy boją się o zdrowie i życie. Ale coraz częściej zastanawiają się też, czy będę mieli z czego żyć. A na to pytanie, niestety nie ma odpowiedzi, które niosą nadzieję. Tym bardziej, że rzeczywistość brutalnie pokazuje jak wygląda rynek pracy. - Miałam wizytę w urzędzie pracy zaplanowaną na 22 kwietnia. Została przełożona na 22 lipca. Powód? Nie ma żadnej pracy dla kucharki. Bo niby gdzie? - pyta Marzena Kalicka (47 l.) z Pragi-Północ. Kobieta dodaje też, że przełożona o trzy miesiące wizyta w pośredniaku, to jasny sygnał, że pracy na razie dla niej nie będzie. 

ZAKAŻONA koronawirusem pojechała z mężem NA ZAKUPY! Mogła ZARAZIĆ dziesiątki osób!

Słowa pani Marzeny, niestety potwierdzają urzędnicy. - W obecnej sytuacji, mając na uwadze stan epidemiczny i ograniczenia wynikające z wprowadzonych i wprowadzanych przepisów związanych z COVID 19 wielu pracodawców zawiesiło, wstrzymało lub odwołało procesy rekrutacyjne. Informacje o wolnych miejscach pracy są nieliczne. Oferty, które pracodawcy zgłosili do Urzędu udostępnione są na stronie Urzędu ze wskazaniem numerów telefonu lub adresu poczty elektronicznej za pośrednictwem których można się z nimi kontaktować. Osoby, które chcą skorzystać z tych ofert mają taką możliwość. Na pewno prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych jest w tym konkretnym czasie utrudnione.
Pamiętajmy też, że ograniczenia naborów, a za tym informacji o wolnych miejscach pracy wynikają przede wszystkim z trudnej sytuacji przedsiębiorców, których działalności są zawieszone, zamknięte lub pracują w bardzo ograniczonym wymiarze. Spadki obrotów firm, brak zamówień, brak płatności, w ogóle brak możliwości prowadzenia biznesu są teraz szczególną troską przedsiębiorców. Trwa batalia o utrzymanie miejsc pracy. Jako urząd jesteśmy służbami, które działają w ramach Tarczy Antykryzysowej. Między innymi do nas przedsiębiorcy mogą zgłosić się o wsparcie. Jeśli w ramach wspólnych działań uda się przedsiębiorcom utrzymać firmy, utrzymać miejsca pracy, to powoli gospodarka będzie wracała do stanu równowagi a oferty pracy zapewne będą się pojawiać - tłumaczy Urszula Murawska z UP m.st. Warszawa. 

Ratusz przekazał swój plan działania kryzysowego. Najwyższy czas?

Super Raport 23 IV (goście: Broniarz, Szumowski)

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki