Chcesz zostać ninją? Mieszkańcy Bródna walczą o powstanie specjalnego miejsca do treningu

i

Autor: Shutterstock

NIETYPOWY PROJEKT

W Warszawie może powstać profesjonalny tor Ninja! Wszystko zależy od głosów mieszkańców

2024-04-17 20:30

Mieszkańcy warszawskiego Bródna mają możliwość ocenić projekt, który pojawił się w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Mowa tutaj o nietypowym placu, który miałby powstać w Warszawie. − Projekt zakłada montaż ogólnodostępnej konstrukcji do ogólnorozwojowego treningu Ninja dla dzieci i młodzieży − czytamy na stronie BO. O co chodzi?

Już po raz 11. mieszkańcy Warszawy mogli zgłaszać swoje pomysły na zmiany w mieście. 25 stycznia zakończył się pierwszy etap tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Teraz trwa etap oceniania. Możecie w spokoju przeglądać zgłoszone projekty! Zobaczcie, jakie projekty zgłosili inni mieszkańcy. Napiszcie również, co o nich sądzicie, a jeśli macie jakieś pytania, zadajcie je autorom pomysłów. Macie możliwość sprawdzić również, które z nich są możliwe do realizacji i zostaną poddane pod głosowanie. Ocenianie projektów zgłoszonych do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego trwa do końca maja. Później odbędzie się głosowanie, a w połowie lipca ogłoszenie wyników.

Mieszkańcy Bródna walczą o powstanie specjalnego toru przeszkód

Jednym z pomysłów zgłoszonych do tegorocznej edycji BO jest projekt wybudowania specjalnej konstrukcji do ogólnorozwojowego treningu Ninja dla dzieci i młodzieży w bródnowskim Parku Picassa oraz w Parku Magiczna. − Zgłoszony projekt ma być pierwszym takim torem przeszkód, dostosowanym rozmiarem oraz stopniem trudności dla dzieci i młodzieży na Białołęce i w ogóle w Warszawie. Będzie on zawierać podobne elementy, które można oglądać np. w programie Polsatu Ninja Warrior Polska − czytamy na stronie.

Szacunkowy koszt realizacji projektu wyniesie niemalże 750 tysięcy złotych. − Z konstrukcji chętnie skorzystają dzieci, które już wyrosły ze zwykłych placów zabaw, a chciałyby w bezpieczny sposób dać upust swojej energii. Tor przeszkód wyposażony będzie w bezpieczną nawierzchnię, oraz będzie ogólnodostępny dla każdego. Chcemy, aby Ninja Park zachęcał do spędzania czasu na świeżym powietrzu, mobilizował do aktywności fizycznej oraz uczył zdrowej i sportowej rywalizacji − czytamy dalej.

Wszystkie projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego możecie zobaczyć TUTAJ.

Głosujemy! Budżet obywatelski zmienia Warszawę
Sonda
Podobają ci się pomysły warszawiaków zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki