Wakacyjny rozkład jazdy w Warszawie! Zabytkowe tramwaje i turystyczne linie

2020-06-30 15:38 Alina Makarczuk
Wakacyjny rozkład jazdy w Warszawie
Autor: fot. ZTM Wakacyjny rozkład jazdy w Warszawie

Wakacje ruszą już niebawem, a wraz z nimi wakacyjny rozkład jazdy! Od 4 lipca na stołeczne ulice wyjadą turystyczne autobusy i zabytkowe tramwaje! Łatwiej będzie dotrzeć do miejsc wypoczynku, muzeów, a także plaży nad Zegrzem. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Wakacyjny rozkład jazdy

Ruszają wakacje z Transportem Publicznym! Od 4 lipca Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie uruchamia wakacyjny rozkład jazdy. Już od najbliższej soboty turystyczne linie autobusowe i tramwajowe dowiozą nas do głównych stołecznych atrakcji i miejsc poza miastem, gdzie będzie można odpocząć. W wakacje zmieni się nieco też rozkład jazdy metra, autobusów i tramwajów, połączenia będą wygodniejsze. W wakacje będzie kursować też specjalna linia autobusowa nr 800, którą w weekendy z metra Młociny będzie można dojechać do muzeum w Palmirach i Puszczy Kampinowskiej. Kolejką w wakacje dojedziemy SKM-kami do Radzymina przez Nieporęt, skąd będzie można się dostać na plażę nad Zalewem Zegrzyńskim, ale to nie wszystko.

Zabytkowe tramwaje

- Na stołeczne ulice wyjadą zabytkowe tramwaje, m. in. Ikarus i Berliet. W każdy wakacyjny weekend, na stołecznych torach będą kursowały tramwaje turystyczne linii "T". W każdą sobotę, do 30 września, będzie można wybrać się na przejażdżkę kolejową do podwarszawskich miejscowości. Pociągi pojadą z Piaseczna do Tarczyna i z powrotem. Na miejscu będzie przerwa na piknik, będzie też specjalne miejsce na rozpalenie ogniska. Pasażerów do Piaseczna z centrum Warszawy zabiorą autobusy linii 51  - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Stołeczny urząd ogłosił też przetarg na obsługę rejsów promem! Mają kursować z Warszawy do Łomianek, z Saskiej Kępy na Cypel Czerniakowski, z podzamcza do zoo oraz z mostu Poniatowskiego pod Stadion Narodowy.

Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.