Wandal zniszczył świeżo posadzone drzewa. Straty sięgnęły kilkudziesięciu tysięcy złotych

i

Autor: ZARZĄD ZIELENI Wandal zniszczył świeżo posadzone drzewa. Straty sięgnęły kilkudziesięciu tysięcy złotych

Wandal zniszczył świeżo posadzone drzewa. Straty sięgnęły kilkudziesięciu tysięcy złotych

2022-05-25 20:44

Ktoś uszkodził dziewięć młodych drzewek, które zostały zasadzone przy ulicy Modlińskiej w 2020 roku. Okazało się, że wandal poprzecinał drzewom pnie. Cały czas trwają poszukiwania sprawcy. Zarząd Zieleni prosi i apeluje do mieszkańców o pomoc w namierzeniu wandali. Być może ktoś był świadkiem całego zdarzenia.

O sprawie wandalizmu usłyszeliśmy od Zarządu Zieleni w środę (25 maja) po południem. W mediach społecznościowych pojawiła się krótka informacja z załączonymi zdjęciami. – Wczoraj (24 maja), podczas przeglądu drzew przy ul. Modlińskiej 203, pracownicy Zarządu Zieleni odkryli doszczętnie zniszczone 9 drzew (głogi jednoszyjkowe), które posadziliśmy jesienią 2020 roku. Mamy do czynienia z aktem wandalizmu – drzewom zostały przecięte pnie – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jak można stwierdzić, ktoś zrobił to celowo. Drzewa wyglądają tak, jakby ktoś je poprzecinał piłą. – Łączny koszt posadzenia drzew wraz z ich dotychczasową pielęgnacją to blisko 20 tysięcy złotych – dowiadujemy się od Zarządu Zieleni.

Zarząd Zieleni prosi również o pomoc w  poszukiwaniu świadków zdarzenia. – ​Jeżeli ktoś był świadkiem tego aktu wandalizmu, będziemy bardzo wdzięczni za kontakt na adres: [email protected] – czytamy dalej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa utonie w kwiatach? W stolicy stanęły łąkomaty

Centrum Szczecina się zazieleni. Sadzą ogromne platany
Sonda
Czy kary za niszczenie zieleni są odpowiednio wysokie?