Służewiec wypięknieje! Zarząd Zieleni pochwalił się nowym projektem

i

Autor: Zarząd Zieleni m. st. Warszawa Służewiec wypięknieje! Zarząd Zieleni pochwalił się nowym projektem

Służewiec wypięknieje! Zarząd Zieleni pochwalił się nowym projektem

2021-12-22 21:37

Stołeczny Zarząd Zieleni zawarł umowę z firmą, która wykona park linearny przy ul. Suwak na Służewcu. Na terenie, który był do tej pory niezagospodarowany powstanie park o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych! Inwestycja będzie kosztowała 6 mln złotych, a wykona go firma Baobab Brandys sp. z o.o. Prace mają zakończyć się latem 2023 roku.

Park linearny, to nic innego jak zielony korytarz. Ten na Służewcu będzie miał ponad 800 metrów długości! Prace nad nowym projektem za 6 mln złotych mają rozpocząć się w 2022 roku. Do lata 2023 roku mieszkańcy mają otrzymać nową przestrzeń rekreacyjną, która zazieleni obszar dotychczas leżący odłogiem.

W parku powstaną alejki, zasadzone zostaną nowe drzewa i krzewy. Powstanie również łąka kwietna, którą pracownicy obsieją na wiosnę. ZZW podkreśla przy tym, że koszenie roślin będzie ograniczone. - Warto podkreślić, że w parku wysiejemy łąkę kwietną, która będzie oazą dla zapylaczy – koszenie w tym miejscu zostanie ograniczone do niezbędnego minimum. Naturalne zagłębienia terenu zostaną zagospodarowane w formie ogrodów deszczowych, które obsadzimy roślinnością dostosowaną do warunków okresowego zalewania – przekazał w komunikacie ZZW.

Park linearny na Służewcu

Miasto podkreśla, że inwestycja, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Projekt w tej sprawie składały m.in. Stowarzyszenie „Lepszy Służewiec” czy Fundacja „Rodzic w mieście”. Park budowany będzie w ramach zadania inwestycyjnego „Parki linearne”, na które rada miasta przyznała 8 mln zł.

Sonda
Czy w Warszawie powinno być więcej zieleni?