SZOKUJĄCA KRADZIEŻ

Warszawa. 28-latek ukradł ponad 80 litrów paliwa, podczas ucieczki zakopał się w trawniku

2022-10-24 7:38

Zuchwała kradzież na dwóch stacjach paliw w Warszawie. 28-latek z Radomia postanowił zaopatrzyć się w ponad 80 litrów paliwa. Niestety, nie miał zamiaru za nie zapłacić. W celu zorganizowania kradzieży doskonałej podmienił nawet swoje tablice rejestracyjne w samochodzie. Niestety, cały misternie układany plan runął, ponieważ mężczyzna... zakopał się autem w trawniku, gdy uciekał z baniakami pełnymi kradzionego paliwa.

Ukradł 80 litrów paliwa. Jego auto zakopało się w trawie podczas ucieczki

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymali policjanci z żoliborskiej komendy - dotyczyło ono mężczyzny, który wieczorem zatankował paliwo na dwóch stacjach benzynowych przy ulicy Modlińskiej i na żadnej z nich za nie nie zapłacił. Kradzione "zakupy" wlał do trzech baniaków - w sumie w nielegalny sposób udało mu się pozyskać ponad 80 litrów paliwa. 28-letni mieszkaniec Radomia był przygotowany do przeprowadzenia kradzieży, bowiem podmienił nawet tablice rejestracyjne w swoim samochodzie na fałszywe. Był pewien, że w ten sposób uniknie zdemaskowania przy przeglądzie zapisów z monitoringu stacji benzynowych, gdzie dokonywał kradzieży. Cały misternie budowany plan runął jednak, gdy w pobliżu miejsca zdarzenia pojawili się powiadomieni o kradzieży policjanci. Wtedy to 28-latek spanikował i postawił wszystko na jedną kartę - postanowił, że nie podda się tak łatwo i rzucił się do ucieczki swoim samochodem. Nie spodziewał się jednak, że nie będzie to najlepszym pomysłem, bo chwilę później... zakopał się autem w trawniku przy ulicy Ogrodowej! Policjanci niezwłocznie zatrzymali złodzieja. Na dodatek okazało się, że 28-latek ma zakaz prowadzenia samochodów!

Policja o zatrzymaniu złodzieja paliwa

- 28-letni mieszkaniec Radomia poruszał się swoim pojazdem, na który założył inne numery rejestracyjne. Swój komplet tablic i 3 komplety należące do innych pojazdów schował pod baniaki z paliwem. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że mężczyznę obowiązuje do 2023 roku sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca Volkswagena już usłyszał zarzuty za kradzież paliwa o wartości ponad 500 złotych i złamanie zakazu sądowego. Za te przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz - podsumowuje podinsp. Elwira Kozłowska z KRP V w Warszawie.

Sonda
Czy złodzieje powinni być karani surowiej?
Nasi Partnerzy polecają