Znamy hasło tegorocznego Marszu Niepodległości! „Silny Naród Wielka Polska”

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS(2)

JAKA JEST POLSKA?

Marsz Niepodległości 2022. Uczestnicy przejdą pod hasłem "Silny Naród, Wielka Polska"

2022-11-07 21:46

Wielkimi krokami zbliża się Marsz Niepodległości 2022 w Warszawie. Uczestnicy 11 listopada przejdą głównymi ulicami stolicy. Podczas październikowej konferencji prasowej pod warszawskim ratuszem Robert Bąkiewicz, zaprezentował hasło Marszu Niepodległości 2022, i wyjaśnił, do czego odnoszą się oba człony nazwy.

Marsz Niepodległości 2022. Znamy hasło tegorocznego wydarzenia

W połowie października pod warszawskim ratuszem odbyła się konferencja prasowa z udziałem Roberta Bąkiewicza, prezesa Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości", które jest organizatorem listopadowego wydarzenia. Zaprezentowano na niej hasło Marszu Niepodległości 2022. Bąkiewicz wyjaśnił, do czego odnoszą się oba człony nazwy. Podkreślił, że silny naród oznacza silne państwo stawiające opór złu, które szerzy się na świecie.

W dzisiejszych czasach ogromnego zagrożenia Europy rosyjskim imperializmem, zmianami geopolitycznymi uważamy, że państwo polskie musi stawić opór temu złu, które szerzy się na świecie. Musi prezentować silną postawę. Tę postawę może realizować tylko silny naród, silny duchem, wolą przetrwania, silny moralnością i etyką, który pokazuje przykład innym narodom – mówił prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Jak stwierdził, drugi człon hasła nawiązuje do pragnień naszych ojców i przodków, którzy dążyli do państwa silnie związanego z cywilizacją łacińską. – Wielka Polska natomiast jest tym marzeniem naszych przodków ideowych, do których dążyli, w którym Polska była właśnie państwem silnie związanym z cywilizacją łacińską, z polską kulturą, będzie państwem, gdzie inne narody będą mogły żyć z nami w przyjaźni – mówił.

"Silny Naród, Wielka Polska". Ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości

Jak przekazał Robert Bąkiewicz, "Wielka Polska to również państwo, które odnosi się do cywilizacji łacińskiej, która była fundamentem naszej ojczyzny i ta wielka Polska w oczach naszych przodków, ale i nas dzisiaj jest konieczna. Właśnie silny naród jest drogą, która prowadzi do wielkiej Polski".

Tegoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie rozpocznie się o godzinie 14. Uczestnicy rusza z Ronda Dmowskiego. Trasa będzie podobna, jak ta, w poprzednich latach. Dalej w kierunku Mostu Poniatowskiego, następnie na Wał Miedzeszyński, skąd po kilkuset metrach manifestujący skręcą w prawo i wejdą na Błonia Stadionu Narodowego.

Sonda
Czy planujesz wybrać się w tym roku na Marsz Niepodległości?
Nasi Partnerzy polecają