Warszawa: 76 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem. Dramat w Domu Pomocy Społecznej w Wawrze

Dom Pomocy Społecznej w Wawrze
Autor: Google Maps

Rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka przekazała informację o 76 zakażonych koronawirusem pensjonariuszach Domu Pomocy Społecznej „Na Przedwiośniu” w Wawrze. Dyrekcja placówki dowiedziała się o wszystkim przypadkiem, gdy jeden z pacjentów został zabrany do szpitala na badania.

W DPS na Przedwiośniu mamy potwierdzone 76 pozytywne przypadki na Covid-19 wśród mieszkańców. Obiekt został podzielony na 3 części: osoby pozytywne, osoby z niejednoznacznym wynikiem i osoby z negatywnym wynikiem. Dziękujemy personelowi, który został z mieszkańcami - przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. 

Warszawa: Pogoda na piątek. Chmury opanują niebo nad stolicą?

76 osób przebywających w ośrodku ma pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, jednak oprócz tego wśród 14 kolejnych pacjentów sytuacja jest niejednoznaczna. Ci pensjonariusze mają przejść w sobotę dodatkowe testy. 

Pogoda w Polsce. Nie wszyscy nacieszą się słońcem! [INFOGRAFIKA]

Wszyscy chorzy czują się stosunkowo dobrze. Tylko trójka z nich ma katar. Nikt nie ma typowych dla koronawirusa objawów. Dyrekcja ośrodka o wszystkim dowiedziała się przypadkiem, gdy jeden z pensjonariuszy pojechał do szpitala na badania nie związane z koronawirusem. Tam lekarze wykonali mu test na obecność COVID-19, który okazał się pozytywny. Wtedy podjęto decyzję o przebadaniu wszystkich podopiecznych ośrodka. 

Napad w centrum miasta. Wybili szyby, ukradli z taksówki fortunę! MAMY ZDJĘCIA!

Super Raport 22.10 (Goście: Marcin Kierwiński - PO oraz Katarzyna Kotula - posłanka Lewicy i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet)