Warszawa. Będzie buspas na Puławskiej

2014-05-30 0:17

W Warszawie powstanie 10-kilometrowy buspas na Puławskiej! Ma on usprawnić podróż komunikacją publiczną z Piaseczna do metra Wilanowska. Na szczęście nie zostanie zabrany żaden z pasów zatłoczonej Puławskiej, ale powstanie nowa jezdnia, którą pojadą autobusy.

- Mamy już projekt - mówi "Super Expressowi" Wiesław Witek (56 l.), dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, który wyszedł z inicjatywą wytyczenia nowego buspasa. Na ułatwieniach dla pasażerów nie stracą na szczęście kierowcy, którym nie w smak byłoby stanie w jeszcze większych korkach. Projekt zakłada wykorzystanie zniszczonego pobocza Puławskiej, które ma szerokość około 1,5 metra. ZTM razem z Zarządem Dróg Miejskich zajmie się zwężaniem pozostałych pasów jezdni w stronę centrum Warszawy, aby nowy buspas był odpowiednio szeroki. Samo wytyczanie nowej trasy będzie odbywało się etapami w czasie wakacji. Buspas zacząłby działać na jesieni.

Zobacz: Nowe stacje Veturilo. Sprawdź gdzie staną!

- Chcemy w ten sposób zachęcić mieszkańców podwarszawskich miejscowości, aby przesiadali się do uprzywilejowanej komunikacji miejskiej - mówi Wiesław Witek. Pomysł ZTM może wypalić. Według raportu NaviExpert kierowcy jeżdżący codziennie ulicą Puławską tracą na staniu w korkach trzy dni w roku i 3 tys. zł na benzynę.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Super Expressu na e-mail

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE