Warszawa-Bemowo: Otwarcie wiaduktów nad S8 już niebawem

2010-10-23 19:00

Drogowcy mają dla warszawiaków prezent. Jeszcze w tym miesiącu zostaną otwarte dwa nowe wiadukty na ul. Powstańców Śląskich i Radiowej. Oznacza to, że trasa S8 jest już prawie gotowa i ta część Warszawy w końcu się odkorkuje.

Prace na budowie S8 są na ukończeniu. Już 15 grudnia powinniśmy przejechać 10 km odcinkiem między węzłem Prymasa Tysiąclecia a podwarszawską Konotopą. A mieszkańców Bemowa cieszy fakt, że już za kilka dni przejadą w końcu szerszymi ulicami Powstańców Śląskich i Radiową. - Oddamy je tak szybko jak będziemy mogli. Zostało nam tylko wymalowanie pasów i prace wykończeniowe przy chodnikach - mówi Bożena Wielgo (49 l.), rzecznik Budimeksu.

Patrz też: Warszawa: Tak osuszają Dźwigową

Na razie przed wjazdem na wiadukty przy ul. Powstańców od strony Wrocławskiej oraz na ul. Radiowej tworzy się wąskie gardło i część kierowców musi skręcać na przeciwny tymczasowy pas, aby móc jechać prosto. A pasy nie są przedzielone barierkami, i często dochodzi tu do wypadków. - Teraz jeździ się tu fatalnie - szybko tworzą się korki, a tempo jest bardzo powolne - mówi Ryszard Wójcicki (60 l.), kierowca z Bemowa. Szersza ulica to zatem doskonała wiadomość. - Nie mogę się doczekać zmian - przyznaje pan Ryszard.

Za miesiąc drogowcy otworzą trzypoziomowe skrzyżowanie al. Prymasa Tysiąclecia z trasą S8. Kierowcy z Prymasa w Trasę Toruńską pojadą estakadami, a w przeciwnym kierunku jezdnią na poziomie "0". Z kolei z al. Prymasa w trasę S8 nowym tunelem. Na 1 listopada część zamkniętej dziś trasy posłuży jako parking dla odwiedzających Powązki.

Przeczytaj koniecznie: Warszawa: Dzieci z Bemowa mają nowy plac zabaw

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE