Procesja Boże Ciało 2020

i

Autor: Marcin Wziontek Procesja Boże Ciało 2020

Warszawa. Boże Ciało w trakcie epidemii. Czy odbędą się procesje?

2020-06-09 16:57

Piękne, kolorowe ołtarze, dziewczynki w białych sukienkach sypiące kwiaty. W tym roku obchody Bożego Ciała w Warszawie nie będą wyglądały tak uroczyście i wyjątkowo jak zawsze. Procesja centralna została odwołana, a księża proszą, by wierni uczestniczyli w obchodach w swoich parafiach. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w tym roku nie odbędzie się centralna procesja Bożego Ciała w Warszawie, wiernych namawiamy do udziału w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w ich parafiach - przekazał nam rzecznik diecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński. Zamiast procesji centralnej, w archikatedrze Jana Chrzciciela o godz. 10 odbędzie się msza koncelebrowana przez kard. Kazimierza Nycza, metropolitę warszawskiego, biskupa polowego Józefa Guzdka. Po mszy z archikatedry przejdzie procesja do katedry polowej przy ul. Długiej. Księża jednak proszą, by wierni się do niej nie przyłączali, ale brali udział w uroczystościach w swoich parafiach, jeśli są organizowane.

Komunikacja w stolicy w Boże Ciało. Zobacz, co się zmieni!

Procesja na Boże Ciało nie przejdzie również ulicami Pragi, jedynie wokół katedry św. Floriana. - W Katedrze Warszawsko-Praskiej przy ul. Floriańskiej uroczystość odbędzie się na terenie przykościelnym, nie na ulicach dzielnicy. Zależy nam na bezpieczeństwie, dlatego przypominamy wiernym o maskach i zachowaniu dystansu podczas procesji - mówi rzecznik diecezji warszawsko-praskiej Jakub Troszyński. Msza w katedrze rozpocznie się o godz. 10, a potem odbędzie się krótka procesja wokół kościoła. 

Biskup Warszawsko-Praski w sprawie procesji nie ma wątpliwości!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Super Raport 9 VI (goście: Bielan, Hamankiewicz)