Czy w Boże Ciało procesja przejdzie ulicami Warszawy? Biskup nie ma wątpliwości!

2020-06-04 13:36
Boże Ciało procesja
Autor: MARCIN SMULCZYNSKI

Czerwcowe procesje w Boże Ciało przechodzące ulicami miast Polski to wielowiekowa tradycja. Jednak w tym roku epidemia koronawirusa i związane z nią zalecenia sanitarne mogą wiele zmienić. W tej sprawie wypowiedział się Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński.

Czerwcowe procesje Bożego Ciała od wieków przemierzały ulice miast, miasteczek i miejscowości w całej Polsce. Trwająca już czwarty miesiąc epidemia koronawirusa i związane z nią zalecenia sanitarne wprowadziły jednak wiele zmian w nasze życie - prywatne i zawodowe. Zmieniły się także zasady funkcjonowania społecznego.

Kopernik umarł? Nie! Wiemy, kiedy wróci do życia!

Dlatego w sprawie tegorocznych procesji Bożego Ciała zabrali głos kościelni hierarchowie wydając odpowiednie zalecenia. Zrobił to także Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński. Jego pismo wyjaśnia zarazem kwestię organizacji procesji ulicami Warszawy.

Tu liczyła się każda chwila, a szybki przejazd ulicami Warszawy nie należy do łatwych. Pomogli policjanci!

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecam, aby Księża Proboszczowie zorganizowali procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. Nie powinny one odbywać się między parafiami. Przygotowanie uroczystości i przebieg liturgii wymagają zachowania wszystkich zaleceń sanitarnych (dystans społeczny oraz zasłanianie twarzy). Usilnie zachęcam, aby w tym dniu umożliwić wiernym adorację Najświętszego Sakramentu w formie prywatnej - pisze Biskup Kamiński w liście do księży proboszczów z diecezji warszawsko-praskiej.

Lato 2020 to będzie pogodowy DRAMAT! Przygotujcie się na... WSZYSTKO!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Marek Borowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE