Warszawa: Chorych przybywa, a Szpital Czerniakowski NADAL w proszku... MAMY ZDJĘCIA [GALERIA]

Trwają prace w Szpitalu Czerniakowskim
Autor: @PawelRabiej/ TWITTER Trwają prace w Szpitalu Czerniakowskim

Przed tygodniem prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił przekształcenie Szpitala Czerniakowskiego w szpital covidowy. Lekarze mają zajmować się tam wyłącznie pacjentami zakażonymi koronawirusem. Placówka nie może jeszcze pracować na pełnych obrotach. Wciąż trwają tam prace.

- Kończy się budowa śluz, przenoszenie i wyposażanie oddziałów. Walczymy z czasem - relacjonuje w mediach społecznościowych wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej. Szpital Czerniakowski to jeden z czterech miejskich szpitali włączonych przez rząd do II stopnia opieki nad zakażonymi. Docelowo ma tam znaleźć się nawet 150 chorych na COVID-19. Stworzonych zostanie 17 miejsc intensywnej terapii.  Jak podaje Rabiej, już teraz w placówce znajduje się ponad 60 zakażonych pacjentów. Przygotowania są już na ostatniej prostej. 

Ile zostało wolnych respiratorów w Warszawie. Dramatyczne dane. Koronawirus w Polsce

Kilka godzin wcześniej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że sytuacja w stołecznych szpitalach jest bardzo trudna. Część personelu nie może przychodzić do pracy ze względu na zakażenie lub kwarantannę. Ponadto rząd bez konsultacji zarządza tworzenie kolejnych miejsc dla chorych na covid-19 w placówkach miejskich. 

JEST DECYZJA w sprawie LOCKDOWNU! Czy Warszawa zostaną zamknięta?

Epidemiolog, prof. Maria Gańczak: Statystyki ministerstwa to wierzchołek góry lodowej. Krótkotrwały lockdown jest konieczny [Super Raport]