Ile zostało wolnych respiratorów w Warszawie. Dramatyczne dane. Koronawirus w Polsce

2020-10-29 13:43 Norbert Amlicki
W Małopolsce kończą się wolne respiratory! Zajętych jest 93 proc.
Autor: Parentingupstream/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Padają kolejne rekordy zakażeń koronawirusem w Polsce. Dziś, w środę 28 października niewiele brakowało i bariera 20 tys. potwierdzonych przypadków stała by się faktem. Tak postępująca liczba zakażonych może zwiastować zagładę. W szpitalach brakuje respiratorów. A więc, czy to oznacza, że ludzie zaczną masowo umierać?

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie na swojej stronie opublikował szokujące informacje! Zaczyna brakować respiratorów dla pacjentów zakażonych covid-19. Informacja dotyczy także liczy miejsc w łóżkach, ta liczba też jest bardzo mała. 

Warszawa: Trwają poszukiwania TEGO MĘŻCZYZNY! Jest odpowiedzialny za poważne przestępstwo [GALERIA]

2009 / 1529- Ogółem liczba łóżek dla pacjentów z COVID-19 / zajęte łóżka z potwierdzonym COVID-19 - informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Z powyższego wynika, że zostało 480 miejsc w łóżkach dla pacjentów chorych na koronawirusa. Średnia dzienna liczba zakażeń na Mazowszu wynosi około 2,5 tys. osób. Co oznacza, że jest prawie 5,5 razy mniej miejsc, niż wynosi średni dzienny przyrost liczby chorych.

Liczba wolnych respiratorów jest jeszcze bardziej tragiczna! 142 / 130- Ogółem respiratory dla pacjentów COVID-19 / zajęte respiratory - podaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Tylko 12 respiratorów na Mazowszu jest dostępnych! Czy to zwiastuje kolejną rekordową falę śmierci na koronawirusa?

Dziś, w środę 28 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 18 820 przypadkach koronawirusa. W woj. mazowieckim doszło aż 2644 zakażonych. W samej Warszawie potwierdzono 937 nowych przypadków.

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa