Warszawa. Darmowa komunikacja miejska i Koleje Mazowieckie. Specjalna oferta miasta

i

Autor: Shutterstock Warszawa. Darmowa komunikacja miejska i Koleje Mazowieckie. Specjalna oferta miasta

DZIŚ Dzień Bez Samochodu

Warszawa. Darmowa komunikacja miejska i Koleje Mazowieckie. Specjalna oferta miasta

2022-09-22 9:01

W czwartek, 22 września, przypada Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji wszyscy podróżujący stołecznymi tramwajami, autobusami, metrem, pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich, będą mogli za darmo skorzystać z warszawskiej komunikacji publicznej.

22 września Europejskim Dniem Bez Samochodu

W czwartek, 22 września, mieszkańcy Warszawy mają niebywałą okazję, by przejechać się komunikacją miejską w mieście zupełnie za darmo. Wszystko z powodu Europejskiego Dnia Bez Samochodu. O sprawie poinformował na swojej stronie Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Oferta dotyczy nie tylko autobusów, tramwajów i metra, ale także pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Kolei Mazowieckich. Zarząd Transportu Miejskiego szczegółowo wyjaśnił, czego dotyczy promocja. 22 września, w którym przypada Europejski Dzień bez Samochodu – zgodnie z uchwałą Rady Miasta Warszawy – korzystanie z wszystkich pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego i z parkingów P+R jest bezpłatne.

Zarząd Transportu Miejskiego o szczegółach

Zarząd Transportu Miejskiego podaje na swojej internetowej stronie:

- Spółka Koleje Mazowieckie w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” wprowadza możliwość nieodpłatnej realizacji podróży wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami Komunikacji Zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

W pociągach oraz autobusach komunikacji zastępczej uruchamianych na linii WKD w ramach oferty specjalnej ,,Dzień bez samochodu w WKD” uprawnienie do bezpłatnych przejazdów obowiązuje na przejazdy wszystkimi pociągami i autobusami, niezależnie od relacji i czasu podróży – bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży.

Europejski Dzień bez Samochodu akcją ekologiczną

Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana corocznie 22 września. Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji z użytkowania samochodów przez dobę. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety. Ponadto Światowy Dzień bez Samochodu ma na celu stworzenie szansy poznania miasta bez ulicznego hałasu oraz uciążliwego ruchu samochodowego, a także zachęcenie jak największej liczby osób do rozważań o konieczności wspierania takiego rodzaju transportu, który nie narusza znacząco równowagi ekologicznej. 

Sonda
Jak często podróżujesz komunikacją miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE