KOSZMAR POD OTWOCKIEM

Kompletnie pijany 71-latek wjechał do zbiornika wodnego. Wydmuchał 2 promile!

2022-09-20 7:46

Szokujące sceny w pobliżu drogi ekspresowej S-17 w Woli Duckiej (powiat otwocki). W sobotę, 17 września, po godzinie 14:00 całkowicie pijany 71-latek, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, na pełnym gazie wjechał w pobliski zbiornik retencyjny! Nieodpowiedzialny senior cudem uniknął poważniejszych konsekwencji swojego nieodpowiedzialnego i skrajnie niebezpiecznego zachowania. Wszystko mogło skończyć się tragedią.

Pijany senior wjechał do zbiornika retencyjnego

71-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego może mówić o prawdziwym cudzie w obliczu tego, na jakie zagrożenie zdrowia i życia się naraził. W sobotę, 17 września, senior wsiadł za kierownicę swojego auta osobowego mimo tego, że spożywał alkohol i był pijany. Szybko jednak okazało się, że ta nierozważna i niezgodna z prawem decyzja nie skończyła się dla niego dobrze. Po godzinie 14:00 w okolicach drogi ekspresowej S-17 w Woli Duckiej nietrzeźwy senior stracił panowanie nad swoim pojazdem. Wszystko działo się w bardzo szybkim tempie. Już po chwili 71-latek wylądował swoim renaultem w pobliskim zbiorniku retencyjnym, który znajdował się przy ekspresówce! Siła uderzenia była potężna, bo w samochodzie pękła przednia szyba. 71-latek może mówić o dużym szczęściu, bo na miejscu pojawili się policjanci z otwockiej drogówki, którzy ruszyli mu na pomoc.

Policjanci z otwockiej drogówki ruszyli na pomoc 71-latkowi

Mundurowi przystąpili do akcji ratowania 71-latka i w szybkim tempie wydostali seniora z samochodu, który wylądował w wodzie. Jak się okazało, mężczyzna nie zachował ostrożności i wpadł w potężny poślizg, co spowodowało, że zjechał z trasy, huknął w ogrodzenie i staranował je, a następnie wjechał do zbiornika retencyjnego. Policjanci po udzieleniu pomocy mężczyźnie, postanowili sprawdzić go alkomatem. Mundurowi byli w szoku, bo 71-latek wydmuchał 2 promile alkoholu! Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego seniora, którego zachowanie mogło doprowadzić do znacznie większego dramatu na drodze. Teraz za jazdę po pijaku senior będzie tłumaczył się i odpowiadał przed sądem. 

Policja apeluje: nie wsiadajmy za kierownicę po alkoholu

- Pijani kierowcy to wciąż ogromny problem i jeszcze większe zagrożenie na drodze. Prowadzący pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających są śmiertelnie niebezpieczni zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też otwoccy policjanci z wydziału ruchu drogowego wykonują coraz więcej kontroli i reagują na każdy z takich przypadków. Niestety, mimo wielu podejmowanych działań i apeli nadal na terenie powiatu otwockiego zatrzymują nietrzeźwych kierowców, którzy w każdej chwili, kierując pojazdem, mogą przyczynić się do czyjejś śmierci. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia funkcjonariusze zatrzymali aż 9 takich nieodpowiedzialnych kierowców, w tym 5 nietrzeźwych, 2 pod wpływem narkotyków i 2 po użyciu alkoholu. 19 września, podczas akcji trzeźwy poranek, wpadło kolejnych trzech kierowców, w tym 2 pijanych, a 1 poniżej 0,5 promila - dodaje mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni być surowiej karani?
Pijany kierowca uciekał przed policją na S8. Staranował radiowóz!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE