Warszawa: Duże zmiany! Dwa RONDA zamiast SKRZYŻOWAŃ. Sprawdź gdzie...

2020-08-08 13:59 Norbert Amlicki
Dwa ronda zamiast skrzyżowań, czyli duże zmiany w Wawrze
Autor: ZDM Dwa ronda zamiast skrzyżowań, czyli duże zmiany w Wawrze

Wielkimi krokami zbliża się rozpoczęcie prac na wawerskiej ul. Kadetów, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów oraz kierowców. Na dzień dzisiejszy zgłosiło się pięć firm, spośród których zostanie wybrana ta co przedstawi najkorzystniejszą ofertę. Jak to będzie wyglądało?

Ogromne zmiany szykują się na dwóch skrzyżowaniach na ul. Kadetów z ul. Poprawną i z ul. Łaska. - Zamiana uporządkuje tam ruch i poprawi bezpieczeństwo – układ skrzyżowań stanie się bardziej czytelny. Wprowadzone przez nas rozwiązania poprawią także przepustowość i płynność ruchu - informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Oba te skrzyżowania zostaną staną się rondami po 22 metry średnicy. - Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac wybudujemy brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów - zapewnia ZDM. Wszystkie zmiany, które są planowane na ul. Kadetów biorą udział w programie budowy rond, które jesienią ubiegłego roku zapowiedział sam prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

PRAWDZIWE gwiazdy tylko w Julinku. Przed nami BAJKOWY WEEKEND!

Kto i kiedy wykona prace? Czytaj dalej...

Dwa ronda zamiast skrzyżowań, czyli duże zmiany w Wawrze
Autor: ZDM Dwa ronda zamiast skrzyżowań, czyli duże zmiany w Wawrze

- Przyznane na ten cel 5 mln zł wykorzystamy na ronda na ul. Kadetów, a także u zbiegu ul. Anielewicza i Karmelickiej (budowa właśnie się rozpoczęła) oraz ulic Spisaka, Sosnkowskiego i Regulskiej (trwa przetarg na te prace) - dodaje. 

3 sierpnia został otworzony przetarg, do którego zgłosiło się pięć firm gotowych do wykonania tego remontu. To nie jest pierwszy przetarg, jaki został otworzony w tej sprawie - Najtańsza z ofert jest blisko 200 tys. zł tańsza od najniższej kwoty oferowanej w poprzednim przetargu. Właśnie ze względu na zbyt wysokie oferty pierwszego przetargu nie rozstrzygnęliśmy - relacjonują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie. 

Analiza przedstawionych ofert potrwa maksymalnie do początku września. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to do końca grudnia tego roku ronda będą już w użytku.

Raszyn: DRAMATYCZNY wypadek MOTOCYKLISTY. Maszyna ZAWISŁA na masce auta [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Niebezpieczny Nowy Świat - czy ludzie boją się chodzić ulicami Warszawy? SONDA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.