Warszawa: Polowanie na TANIE OGÓRKI. Sprawdź ILE KOSZTUJĄ na bazarach w stolicy!

2020-08-08 8:00
Polowanie na tanie ogórki
Autor: Marcin Wziontek Polowanie na tanie ogórki

Sezon ogórkowy w pełni. Na miejskich bazarach aż roi się od warzyw z rodziny dyniowatych. W domowych kuchniach zalegają słoiki z małosolnymi. Gdzie w Warszawie kupić najtańsze ogórki? Na legalnych stoiskach trzeba za nie zapłacić nawet 9 zł za kilogram!

Resort rolnictwa straszy, że mimo sezonu ceny ogórków idą w górę. Patrol „Super Expressu” sprawdzał ceny na targowiskach w Warszawie. Na bazarze przy rondzie Wiatraczna ogóreczki do kwaszenia można kupić po 5 zł za kilogram, cena normalnych waha się między 6,50 a 7 zł. Ale są i takie po 2 zł za kilo! Tyle, że z nielegalnego punktu. - Idziemy na ilość, mamy ceny hurtowe, bo chcemy sprzedać jak najwięcej – słyszymy. Taka konkurencja jak widać działa, bo na Wiatraku ogórki są najtańsze.

Gdzie kradną rowery w Warszawie? SZOKUJĄCE liczby w tych dzielnicach!

W Hali Mirowskiej najwięcej straganów ma uśrednioną cenę 6 zł/kg. Cena za ogórki sałatkowe w większości stoisk jest taka sama i wynosi 4 zł. - Te najtańsze nie nadają się do niczego! Ale te droższe są za drogie! Przecież to polskie ogórki, kiedyś można je było kupić za 2 zł – słyszymy narzekania klientów.

Burmistrz Pragi-Południe w poruszającym wpisie: "Stało się to, co wydawało się nierealne i odległe"

- Te malutkie ogóreczki do kiszenia zawsze były tanie. Co roku kupowałam nawet po 5 kg, teraz to się już robi spor wydatek – mówi nam pani Urszula kupująca na Szembeku. Na bazarze Szembeka średnia cena za ogórki do kiszenia wynosi 7,80 a za zwykłe 8 zł. Z relacji sprzedawców wiemy, że codziennie udaje się sprzedać średnio 10 worków ogórków po 10 kilo każdy. - Zapraszamy do kiszenia! - namawiają sprzedawcy.

Raszyn: DRAMATYCZNY wypadek MOTOCYKLISTY. Maszyna ZAWISŁA na masce auta [GALERIA]

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Słone ceny nad Bałtykiem. „Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 65.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE