Burmistrz Pragi-Południe w poruszającym wpisie: "Stało się to, co wydawało się nierealne i odległe"

2020-08-07 15:31 Izabela Kraj
Tomasz Kucharski, Burmistrz dzielnicy Praga-Południe
Autor: Emilia Wiśniewska Tomasz Kucharski - Burmistrz dzielnicy Praga-Południe

"Stało się to co wydawało się nierealnie i odległe. Zachorowałem na Covid-19" - napisał na facebooku burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski. Tak jak pisaliśmy wcześniej, jest pierwszym samorządowcem w Warszawie, u którego tekst na covid-19 wyszedł pozytywnie. Właśnie poinformował o tym już oficjalnie na swoim facebooku. A nam zdradził, jakie telefony dodały mu otuchy...

Stało się to co wydawało się nierealnie i odległe. Zachorowałem na Covid-19.
Test wykonałem niejako przy okazji, podczas wizyty u lekarza w zupełnie innej sprawie. Na szczęście nie mam mocnych objawów chorobowych – jedynie ogólne gorsze samopoczucie - pisze burmistrz. - Oczywiście niezwłocznie skontaktowałem się z sanepidem i przekazałem im wszystkie niezbędne informację, w tym listę osób z którymi w ostatnim czasie miałem bezpośredni kontakt.

PRZECZYTAJ TEŻ NASZĄ ROZMOWĘ Z BURMISTRZEM KUCHARSKIM

Na tej podstawie - jak już pisaliśmy w "Super Expressie",  wytypowane zostały osoby, które skierowano na kwarantannę. Urząd dzielnicy funkcjonuje normalnie i nadal przyjmuje interesantów po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Prewencyjnie został on poddany ozonowaniu.

"Apeluję do wszystkich o nielekceważenie zagrożenia i obostrzeń sanitarnych. Jak dowodzi mój przypadek, ale też rosnąca z dnia na dzień liczba zarażonych, wirus wciąż jest groźny. W trosce o zdrowie własne, ale też w duchu odpowiedzialności za innych: nośmy maseczki, trzymajmy dystans, dezynfekujmy ręce!" - apeluje burmistrz Kucharski.

Ponieważ jest pierwszym stołecznym burmistrzem, którego dopadł wirus, jego telefon się urywa.

"Chciałbym podziękować za wszystkie wyrazy sympatii i życzenia zdrowia jakie do mnie od wczoraj trafiły. Jestem za nie bardzo wdzięczy i stanowią dla mnie ważną motywację." - napisał burmistrz.

Jak przyznał nam, ucieszył się i było mu bardzo miło, gdy zadzwoniła do niego z pytaniem o zdrowie była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

CZYTAJ TEŻ O AKCJI CBA W URZĘDZIE W WOŁOMINIE. ZATRZYMANI ZA ŁAPÓWKI

Stara Praga znika. Złodzieje kradną architektoniczne detale

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.