Gdzie kradną rowery w Warszawie? SZOKUJĄCE liczby w tych dzielnicach!

2020-08-07 8:38 Norbert Amlicki
Złodziej rowerów
Autor: SHUTTERSTOCK Złodziej rowerów

Sprzyjająca pogoda sprawia, że coraz częściej sięgamy po rower, a nie po auto, czy komunikację miejską. Mieszkańcy wybierają jednoślady także z powodu pandemii, ponieważ obawiają się kontaktu z drugą osoba, która może być nosicielem koronawirusa. Czy to dobre rozwiązanie? Dla zdrowia na pewno tak, ale pojawia się inny problem. Wzrost kradzieży rowerów! Te liczby są zatrważające! Czy policja jest bezsilna? Zobacz, czy w Twojej dzielnicy kradną na potęgę.

- Wczoraj ktoś zabrał mi rower przypięty na podwórku pod blokiem - pisze na Facebooku jeden z mieszkańców Śródmieścia. To nie jest jedyny taki przypadek, jest ich na pęczki. Dzień w dzień mieszkańcy skarżą się na tajemnicze zniknięcia ich własności nawet, kiedy te wydają się być zabezpieczone i przypięte do stojaka. - Ktoś ukradł mi przypięty do stojaka rower - skarży się mieszkanka Ochoty. Z komunikatów wychodzących od Komend Rejonowych Policji w Warszawie gołym okiem widać wzrost zgłoszeń i poszukiwań jednośladów przez funkcjonariuszy policji. Liczby są przerażające. W pierwszej połowie roku 2020 zostało zgłoszonych ponad 50 kradzieży więcej niż w roku ubiegłym. Na początku tego roku było aż 607 zgłoszonych przypadków kradzieży rowerów. Te liczby mówią wszystko. Złodzieje czują się bezkarni!

Warszawa: Pijany kierowca ubera roztrzaskał auto wioząc pijanego pasażera! [GALERIA]

Gdzie dochodzi do największej liczby kradzieży? Chcesz się dowiedzieć, czy to w Twojej dzielnicy rowery są najmniej bezpieczne? Czytaj dalej...

Raport z kradzieży rowerów został podzielony na komendy. Najwięcej rowerów znika w dzielnicach: Mokotów, Ursynów i Wilanów. W tych dzielnicach na początku roku 2020 zginęło łącznie ponad 100 jednośladów. W innych dzielnicach wcale nie jest lepiej. Statystyki prezentują się następująco:

KRP I: Śródmieście - 86/ przed rokiem: 62

KRP II: Mokotów, Ursynów, Wilanów - 106/ przed rokiem: 90

KRP III: Ochota, Ursus, Włochy - 91/ przed rokiem: 82

KRP IV: Wola, Bemowo - 104/ przed rokiem: 100

KRP V: Bielany, Żoliborz - 48/ przed rokiem: 45

KRP VI: Praga Płn., Białołęka, Targówek - 79/ przed rokiem: 94

KRP VII: Praga Płd., Wawer, Rembertów, Wesoła - 93/ przed rokiem: 79

Jedynym pozytywem, jaki można wyciągnąć z tej statystyki, to że spadła liczba kradzieży w rejonie Pragi Północ, Białołęki i Targówka. Mimo wszystko to tych kradzieży wciąż jest dużo, za dużo. Co można z tym zrobić? Da się jakoś uchronić swoje mienie?

Policja przestrzega przed zostawianiem niezabezpieczonych rowerów nawet na chwilę, bo to stwarza okazję dla złodzieja. - Jeśli skradziono nam rower to należy zadzwonić na policję, podać miejsce kradzieży i jego wygląd, numery identyfikacyjne oraz kolor. Warto wcześniej sfotografować swój pojazd, co ułatwi jego odnalezienie - informują policjanci.

Znalazł portfel oddał policji

Policja poleca także grawerowanie rowerów, jednakże w rozmowie z Radiem Kolor Rafał Fabisiak ze sklepu WygodnyRower.pl odradza robienie tego podczas trwania gwarancji roweru. -Po oznakowaniu jednoślad nie podlega gwarancji i przez pierwsze dwa lata można ubezpieczyć rower - ostrzega. Specjalista apeluje również o nieoszczędzanie na akcesoriach zabezpieczających przed kradzieżą. - Przypinamy ramę, koło plus stojak rowerowy, żeby ten rower nie dał się w żaden sposób podnieść - zaleca Rafał Fabisiak.


Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Ukradli rower syna Zamachowskiej. Wszystko się nagrało

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.