Warszawa: EPIDEMIA w metrze! NIE MA KOMU drążyć tuneli

2020-09-23 19:07 Dawid Skrzypiński
Tarcza ruszyła pod Bemowem
Autor: Paweł Dąbrowski

Mazowsze było w środę województwem z najwyższą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa. Aż trzy czwarte spośród nowych zakażeń wykryto w Warszawie. Tak wielu w stolicy ich jeszcze nie było.

Wrzesień jest miesiącem rekordowym. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna przekazała, że ostatniej doby potwierdzono 123 przypadki, dotąd w stolicy liczba nowych zakażonych nie przekraczała 60 osób. Epidemia w stolicy dała się solidnie we znaki budowniczym metra. Zakażonych jest 23 pracowników, większość z nich to operatorzy tarcz drążących tunel.

Warszawa. Ceny biletów pójdą w górę! Trzaskowski: - Inne miasta już podnoszą ceny o 40 proc.

Pierwsi pracownicy zgłosili niepokojące objawy już w poprzednim tygodniu. Testy na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik. Z każdym dniem chorych przybywało. - Kolejni pracownicy zgłaszali niepokojące objawy, więc zdecydowaliśmy się przebadać całą załogę pracującą na Bemowie, czyli około 200 osób, pozytywny wynik uzyskały 23 osoby - tłumaczy Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gulermak. On sam jest na kwarantannie. Tarcza Krystyna na dwa dni wstrzymała pracę, a do startu drugiej brakuje obsady. - Zaplanowany na poniedziałek rozruch drugiej tarczy na Bemowie jest niemożliwy – tłumaczy Sawicki. Dziś przebadanych zostało również około 300 pracowników z budowy metra na Bródnie.

Warszawa: Policyjna OBŁAWA w centrum miasta. NAĆPANY woził LUDZI po stolicy!

Super Raport 23.09 (Goście: Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej oraz Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.