Nie ma parkometrów a sypią się mandaty

i

Autor: Tomasz Radzik Nie ma parkometrów a sypią się mandaty

Warszawa: Nie ma parkometrów a sypią się mandaty! Kontrowersje wokół rozszerzenia SPPN [GALERIA]

2020-09-23 15:04

Na początku września ruszyło płatne parkowanie na Woli i Pradze-Północ. Drogowcy rozszerzyli strefę o kolejne ulice. Zdaniem mieszkańców machina ruszyła mimo wielu niedociągnięć, przez które cierpią kierowcy. Wciąż w wielu miejscach brakuje parkometrów, nie przeszkadza to jednak służbom w wystawianiu mandatów. W obronie kierowców stanął nawet burmistrz Woli.

7 września na Woli i Pradze-Północ zaczęła działać rozszerzona strefa płatnego parkowania. Od razu Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął polowanie. Ich nowoczesne samochody do e-kontroli w ciągu jednego tygodnia wykrywają ponad 1,5 tysiąca pojazdów, których kierowcy nie wnieśli opłaty za parking.

Warszawa: Kiedy fotoradary na dobre staną na moście Poniatowskiego? [GALERIA]

Za mało parkometrów

Wraz z rozszerzeniem płatnej strefy radni przegłosowali też nowe przepisy. Teraz "mandat" za brak kwitka za szybą wynosi nas nie 50 a 250 zł. Jest jednak pewien problem, na który zwracają uwagę zarówno kierowcy jak i nawet włodarze dzielnicy... w nowych strefach wyznaczono dużo miejsc parkingowych, postawiono znaki informujące o obowiązku opłaty jednak nie ma gdzie jej dokonać. Parkometrów jest znacząco za mało. Reporterzy "Super Expressu" postanowili sprawdzić na własnej skórze jak wygląda sytuacja. Potwierdzili wszelkie donosy – Przykładowo na ulicy Tatarskiej parkometr został ustawiony przy przystanku autobusowym. Jadąc dalej, do dyspozycji mamy wiele miejsc parkingowych ale w okolicy żadnego parkometru. Strefa płatnego parkowania dotknęła nawet zwykłe osiedlowe parkingi pomiędzy blokami. Takim przykładem jest róg Okopowej i Żytniej. Tam z resztą też parking długi i szeroki a parkometr tylko jeden.

Trzaskowski: zdrożeje parkowanie, bilety i śmieci! Wszystkie opłaty w górę!

Inwestycja w Starych Babicach. Deweloper: Nie wycięto żadnych drzew. Budujemy z troską o środowisko

Burmistrz alarmuje

- Jestem gorącym zwolennikiem SPPN, to jedyny sposób by opanować zjawisko wjeżdżania na cały dzień aut do centrum miasta. Jednak jesteśmy winni uczciwość mieszkańcom. Parkometry nie postawione na czas powinny oznaczać brak kary – stwierdził burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Ale GAFA Trzaskowskiego! I to jeszcze w TYM dniu [MAMY ZDJĘCIA]

Negatywne opinie kierowców

Kierowcy uważają podobnie. - Przyjechałem tu do lekarza. Jak zobaczyłem tabliczkę informującą o płatnym parkingu to się zdziwiłem. Uznałem, trzeba to trzeba więc zapłacę. Tu jednak problem. Nigdzie dookoła nie widzę parkometru – stwierdził były taksówkarz Krzysztof Jakubiak (70 l.). Dla niektórych wprowadzanie płatnego parkowania w osiedlowych małych uliczkach też nie jest najlepszym pomysłem. - Jak zobaczyłem co tu zrobili, to same niecenzuralne słowa cisnęły mi się na usta. A jak się okazało, że parkometr jest na prawdę daleko ode mnie to zacząłem kląć na głos! To jakaś paranoja – grzmiał Piotr Kawa (49 l.), który przywiózł córkę do przychodni.

Warszawa: Kierowcy na Woli wściekli! Nie wyrobicie kart parkingowych!

Inne formy płatności

Brakujące parkometry tworzą dezorientację wśród kierowców. Wielu myśli, że skoro nie ma parkometrów w pobliżu to płacić nie trzeba. ZDM jednak przekonuje, że słupek, do którego wrzucamy monety i wypada nam kwitek nie jest jedyną formą zapłaty. Można to zrobić też za pośrednictwem dwóch aplikacji mobilnych, czy smsem. Jednak jak to jest z tymi systemami każdy wie. W środę mieszkańcy dowiedzieli się, że z powodu awarii systemu nie mogą na razie wykupić abonamentu.

Warszawa: To ma obrazić Papieża? Kontrowersyjne dzieło

Strefa w kolejnych dzielnicach 

Mimo tak wielu niedociągnięć i tego, że z planowanych 248 parkometrów w nowych strefach jest tylko 170, urzędnicy planują dalsze rozszerzanie stref. Następny w kolejce jest Żoliborz i Ochota.

Warszawa: Potrącił staruszka i zostawił go na pastwę losu! [GALERIA]

Super Raport 23.09 (Goście: Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej oraz Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE