Warszawa: Fotoradary stanęły na moście i... znikają! [GALERIA]

Fotoradar stanął na moście Poniatowskiego
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPEREXPRESS Fotoradar stanął na moście Poniatowskiego

Wśród kierowców od rana ogromne poruszenie! Od 9:45 we wtorek stanęły tam fotoradary! Urzędnicy informują, że to test sprzętu. Ale nie uwierzysz co teraz z nimi robią...

- Od ok. godz. 9.45 kierowcy wolniej niż zwykle jadą przez most Poniatowskiego. Powód? W dwóch miejscach przeprawy stanęły fotoradary. - komentuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Faktycznie, kierowcom ukazał się sprzęt do pomiaru prędkości. Na szczęście dla kierowców - instalacja fotoradarów jest bezinwazyjna. Zostało wprowadzone oznakowanie, które informuje, że pomiary prędkości dokonywane są tylko w celu testowania urządzeń- uspokajają.

Warszawa: Koza sterroryzowała zakład fryzjerski! Mamy WIDEO!

Dziennikarze Super Expressu ustalili, że fotoradary właśnie są zabierane z mostu - sprzęt jest właśnie rozbierany i zabierany - komentuje świadek. Fotoradary były testowane dla sprawdzenia, czy drgania mostu nie będą przeszkadzały przy robieniu zdjęć przez fotoradar. Z tego wynika, że w najbliższym czasie działające, bądź nie fotoradary nie będą stresować kierowców!

Ursynów: Złodzieje znaleźli nowy sposób na sprawdzanie mieszkań przed rabunkiem!

Przeczytaj post ZDM:

- od około 9.45 do 13 były przeprowadzane testy przez firmę biorącą udział w przetargu na 6 fotoradarów. Czy konstrukcja mostu nie wpływa na pracę urządzeń. Czyli np nie zawyża czy zaniża prędkości aut. Testy były wykonane za zgodą Zarządu Dróg Miejskich - skomentowała Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.