Warszawa Gdańska zmienia się dla podróżnych. Będą nowe kładki i ruchome schody

2021-03-19 20:46
Warszawa Gdańska zmienia się dla podróżnych. Będą nowe kładki i schody ruchome
Autor: Wikipedia, By Adrian Grycuk Warszawa Gdańska

Z powodu remontu linii średnicowej pociągi nie jeżdżą przez stację Warszawa Zachodnia. Omijają również Warszawę Centralną. Cały ruch kierowany jest zatem na stacje Warszawa Główna, Warszawa Gdańska i Warszawa Wschodnia. Z tego powodu Warszawa Gdańska zmienia się dla pasażerów. Już od 26 marca 26 marca podróżni będą mogli z trzech peronów. To jednak niejedyna zmiana.

- Na stacji Warszawa Gdańska 26 marca podróżni skorzystają z trzech peronów, na których dzięki przebudowie, dostęp do pociągów ułatwią schody ruchome. Od stycznia schody ruchome ułatwiły już dostęp na peron nr 4. Ostatnie testy i odbiory przechodzą schody ruchome przy peronach 2 i 3. Cały czas czynne są windy, łączące perony i przejście podziemne - przekazał Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Co więcej, komunikację w obszarze Warszawy Gdańskiej ułatwią dwie kładki. Jedna zlokalizowana będzie od strony wiaduktu drogowego na ul. Mickiewicza, a druga jest od zachodniej strony stacji. - Zadaszone przejście nad torami ułatwi dostęp do pociągów - połączy perony oraz ul. Kłopot z ul. Felińskiego. W przejściu będą windy. Dzięki kładce będzie również łatwiejsza komunikacja w obszarze dzielnic, przez które przebiega linia kolejowa. Przy kładce będą zamontowane stojaki rowerowe - wyjaśnił Jakubowski. Oba przejścia udostępnione zostaną w połowie roku.

Przy budowie kładek praca wre. Trwa właśnie montaż stalowych elementów konstrukcji. Wykonawca buduje też szyby wind. Co ważne, prace nie przeszkadzają w kursowaniu pociągów, które jeżdżą według obowiązującego rozkładu jazdy.

Jak przekazał Jakubowski, modernizacja stacji Warszawa Gdańska realizowana jest w ramach projektu POIiŚ 5.1-13: "Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia". Projekt zmian Warszawy Gdańskiej warty jest 63 mln zł.

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE