Warszawa: Ile dni na budowę?! Kolejne miejsce "PARKUJ I JEDŹ" stało się faktem!

2020-07-16 14:34 Norbert Amlicki
P+R Warszawa Jeziorki
Autor: ztm P+R Warszawa Jeziorki

Zarząd Transportu Miejskiego podpisał umowę projektu i budowy parkingu P+R w Warszawie. To już kolejne takie miejsce w stolicy! Sprawdź gdzie.

Parkingi P+R powstają po to, aby umożliwić kierowcom samochodów przesiadkę do Warszawskiego Transportu Publicznego. Na dzień dzisiejszy jest to ponad 4,3 tys. kierowców aut i ponad 670 rowerzystów. - Dzięki parkingom „Parkuj i jedź” do centrum Warszawy wjeżdża mniej samochodów, a kierowcy dojeżdżający z okolicznych miejscowości nie muszą martwić się, gdzie zaparkować auto. Mniej zużytego paliwa to mniej spalin i lepsza jakość powietrza w stolicy. - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. W Warszawie jest już 16 miejsc „Parkuj i jedź”, a ich liczba będzie wciąż rosnąć! Wszystko dzięki podpisanej umowie na realizację inwestycji przy stacji kolejowej Warszawa Jeziorki.

Warszawa: TRAGICZNY wypadek na Trakcie Brzeskim! Są poszkodowani! JEDNA OSOBA NIE ŻYJE! [GALERIA]

Warszawa: SUPER WEEKEND z SUPERBOHATERAMI w Julinku! Moc atrakcji [HARMONOGRAM WEEKENDU]

Zwycięzcą przetargu i jednocześnie projektantem oraz wykonawcą parkingu jest spółka Delta. Mają 540 dni na wybudowanie jednopoziomowego parkingu przesiadkowego na co najmniej 138 miejsc postojowych, w tym sześć dla aut dostosowanych do osób niepełnosprawnych oraz co najmniej 40 zadaszonych miejsc postojowych dla rowerów. Na parkingu ma być również zamontowane stanowisko do ładowania pojazdów elektrycznych. - Wykonawca zaprojektuje też układ paneli fotowoltaicznych oraz zaproponuje możliwości wykorzystania innych ekologicznych rozwiązań, takich jak ogrzewanie wody poprzez panele słoneczne, pompy ciepła i gruntowe wymienniki ciepła. - wymienia dalej ZTM. Umowa opiewa na kwotę ok. 5,9 mln zł. Nowy P+R otrzymał 3.5 miliona zł dofinansowania z funduszy europejskich w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) na rozbudowę systemu parkingów „Parkuj i jedź”.

Warszawa: GROŹNY przestępca ZŁAPANY! Był poszukiwany LISTEM GOŃCZYM

Super Raport 15 VII (goście: Horała, Kamiński, Matczak)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.