Jerzy Z. z zarzutami. Głosiciel pseudonaukowych teorii stanie przed sądem!

i

Autor: Bartosz Krupa/East News Jerzy Z. z zarzutami. Głosiciel pseudonaukowych teorii stanie przed sądem!

Ruszy proces!

Warszawa: Jerzy Z. z zarzutami. Głosiciel pseudonaukowych teorii stanie przed sądem

2023-01-23 16:35

Znany głosiciel pseudonaukowych teorii i biznesmen stanie przed sądem. Prokuratura postawiła zarzuty Jerzemu Z. W 2018 r. na polecenie śledczych policjanci zatrzymali produkty lecznice, którymi handlował. Jerzy Z. odpowie za działania niezgodne z prawem. - Spożycie wyżej wymienionych produktów może spowodować negatywne skutki dla zdrowia lub życia - twierdzi prokuratura.

Jerzy Z. z zarzutami. Stanie przed sądem 

Jerzy Z. zajmuje się medycyną niekonwencjonalną. Kilka lat temu zasłynął głoszeniem teorii sprzecznych z najnowszą wiedzą medyczną. Sam siebie przedstawia, jako dziennikarza, publicystę i autora książek. Tych ostatnich ma na koncie dwie. W swoich „Ukrytych terapiach” głosił tezy, które odbiegają od wiedzy medycznej. Twierdzi np., że większość schorzeń da się wyleczyć witaminą C.

Sprawa, o której teraz zrobiło się głośno ma swój początek w kwietniu 2019 r. Policja w asyście warszawskiej prokuratury weszła do magazynu firmy związanej z Jerzym Z i zabezpieczyła suplementy do badań. Produkty zostały poddane ekspertyzie. We wrześniu 2020 r. do sądu Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście w Warszawie trafił akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, prokuratura oskarżyła Jerzego Z., że od 4 września 2015 do 21 listopada 2017 roku działając wspólnie z Haliną K. i Piotrem D., jako prezes zarządu spółki zarządzającej inną spółką wykonywał bez wymaganego zezwolenia działalność gospodarczą za pośrednictwem stron internetowych w Warszawie w zakresie obrotu produktami leczniczymi.

„Na przedmiotowych stronach wystawił ogłoszenie o sprzedaży produktów leczniczych, które spełniały kryteria przyjęte w definicji produktu leczniczego określone w ustawie, na skutek przypisania im w ulotkach informacyjnych zamieszczonych na stronach internetowych właściwości zapobiegania chorobom lub ich leczenia, tj. o czyn z art. 125 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 roku Prawo farmaceutyczne" - poinformowała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz. Usłyszał też zarzut, że w porozumieniu z Haliną K. i Piotrem D. jako prezes zarządu spółki zarządzającej inną spółką wprowadzał środki spożywcze powszechnie spożywane szkodliwe dla zdrowia lub życia człowieka. Proces Jerzego Z. Rozpocznie się 30 marca.

Sonda
Jak oceniasz pracę prokuratury w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają