Kolejne remonty dróg sparaliżują stolicę. Utrudnienia w Ursusie, na Białołęce i Pradze-Południe

i

Autor: ZDM WARSZAWA

SPRAWDŹ OBJAZDY I ZMIANY W RUCHU

Warszawa. Kolejne remonty dróg sparaliżują stolicę. Utrudnienia w Ursusie, na Białołęce i Pradze-Południe

2022-10-20 20:27

Warszawscy drogowcy planują intensywne prace remontowe w najbliższy weekend. W piątkowy wieczór, 21 października, rozpocznie się wyburzanie zachodniej części wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej. Ze względów bezpieczeństwa ruch na wiadukcie zostanie całkowicie wstrzymany w weekend. W tym samym czasie prowadzony będzie również remont ul. Ryżowej, od granicy miasta do skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi – wraz z południową częścią tego skrzyżowania.

Warszawa. Kolejne remonty i zmiany w ruchu w stolicy

Na najbliższy weekend, 21-24 października, warszawscy mostowcy zaplanowali wyburzanie zachodniej części wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej. To oznacza, że kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się ze zmianami w ruchu i koniecznością korzystania z wyznaczonych objazdów. Operacja wyburzania zachodniej połowy wiaduktu w ciągu ul. Marywilskiej rozpocznie się o godz. 22:00. - Z uwagi na bliskość obu jego części, ze względów bezpieczeństwa, na czas rozbiórki zamknięty zostanie przejazd wiaduktem w obu kierunkach - poinformował stołeczny ratusz.

Ruch na jezdni bocznej (wschodniej) ul. Marywilskiej odbywać się będzie bez zmian. Natomiast jadący jezdnią główną (zachodnią) od strony ul. Płochocińskiej dojadą nią najdalej do łącznika pomiędzy jezdniami ul. Marywilskiej (w rejonie przystanku Marcelin 01 i 02). Obowiązywać tu będzie nakaz skrętu w prawo i przejazd na jezdnię boczną Marywilskiej. Natomiast wyjazd z łącznika na jezdnię główną możliwy będzie wyłącznie w lewo – w stronę Płochocińskiej.

Na skrzyżowaniu ulic Marywilskiej, Czołowej i Smugowej na potrzeby zawracania autobusów powstanie tymczasowe rondo. Utrudnienia będzie można objechać ul. Czołową, Klasyków, Modlińską i Płochocińską. Prace rozbiórkowe zakończą się w poniedziałek, 24 października, o godz. 6:00. Wówczas zostanie przywrócony ruch wahadłowy.

Podczas prac, autobusy linii 176 i N64 kursować będą jedynie po południowej stronie przebudowywanego wiaduktu. Swoje kursy będą kończyć na przystanku Marcelin. Uruchomiona zostanie linia zastępcza Z76 kursująca po północnej stronie wyburzanego obiektu. Autobusy pojadą trasą: Smugowa, Marywilska, Czołowa, Bohaterów, Ołówkowa, Parowozowa, Polnych Kwiatów, Mehoffera, Raciborska do pętli Choszczówka. Powrót linii zastępczej będzie odbywał się ul. Raciborską, Przytulną, Henrykowską, Raciborską i Mehoffera.

Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii 133. Autobusy w porze nocnej (do godz. 1:00) będą kursowały trasą zmienioną. Z ul. Mehoffera skręcą na Modlińską w prawo, by ul. Klasyków, Bohaterów, Ołówkową, Parowozową, Polnych Kwiatów, dotrzeć na Choszczówkę, po trasie zbliżonej do niekursującej na tym odcinku linii 176. Kursowanie linii 133, 176, N64 i Z76 odbywać się będzie według specjalnego rozkładu jazdy.

- Uruchomione zostaje funkcjonowanie przystanku zastępczego Marcelin 05 zlokalizowanego przy jezdni bocznej ul. Marywilskiej za zawrotką. Przystanek obowiązywać będzie jako krańcowy dla linii 176 i N64 - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. W tym samym czasie drogowcy ułożą nową nawierzchnię na ul. Ryżowej od granicy miasta do skrzyżowania z Al. Jerozolimskimi. Dodatkowo zakres prac obejmie też południową część skrzyżowania. Prace rozpoczną się w piątek o godz. 22:00.

Na czas prac ul. Ryżowa pomiędzy Alejami a granicą miasta zostanie wyłączona z ruchu. Zamknięty zostanie też prawy pas Al. Jerozolimskich w stronę centrum. Kierowcy stracą możliwość skrętu w Ryżową na południe (w stronę Opacza). Na jezdni Al. Jerozolimskich w kierunku granic miasta lewoskręt w Ryżową zostanie wygrodzony. Natomiast z Ryżowej od strony Prystora będzie można jechać wyłącznie w lewo lub prawo w Al. Jerozolimskie. Zamknięty zostanie także wlot ul. Żywieckiej z Ryżowej. Bez zmian będzie można w nią wjechać od Al. Jerozolimskich. Podczas robót przejścia dla pieszych zarówno przez ul. Ryżową, jak i Al. Jerozolimskie, pozostaną otwarte. Ruch pieszy wzdłuż remontowanego fragmentu Ryżowej będzie możliwy po istniejących chodnikach. Objazd utrudnień poprowadzi ul. Bodycha do Al. Jerozolimskich. Stąd będzie można pojechać ulicami: Starodęby, Składkowskiego i Prystora do Ryżowej. Jadący z centrum będą mogli dojechać do ul. Żywieckiej, Rawską i Prystora do Ryżowej. Stąd na skrzyżowaniu z Alejami w lewo do Żywieckiej. Chcąc jechać z Żywieckiej do Opacza – po wyjechaniu w prawo na Al. Jerozolimskie kierowcy będą mogli zawrócić na wysokości Łopuszańskiej. Prace zakończą się w poniedziałek, 24 października o godz. 5.

W związku z pracami linia autobusowa 220 zostanie skierowana na trasę objazdową. Zmiana będzie obowiązywać od piątku, 21 października, do niedzieli, 23 października. Autobusy linii 220 tylko w kierunku P+R Al. Krakowska pojadą Al. Jerozolimskimi w ul. Bodycha i Spisaka, a następnie ponownie Al. Jerozolimskimi i ul. Bodycha do ul. Ryżowej. Linia 220 kursować będzie według specjalnego rozkładu jazdy.

- Uruchamia się przystanek tymczasowy Bodycha 53. Będzie on zlokalizowany na chodniku w ulicy Bodycha, bezpośrednio za przejściem dla pieszych po skręcie z Al. Jerozolimskich w ulicę Bodycha (odcinek w kierunku od Al. Jerozolimskich do ulicy Ryżowej). Obowiązywał będzie jako warunkowy dla linii 220 - przekazał ZTM.

Również w piątek, 21 października, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Brukselskiej, która zostanie zamknięta. - W związku z tym, od piątku do odwołania linia autobusowa 117 zostaje skierowana na trasę objazdową tylko w kierunku krańca Dw. Centralny: od skrzyżowania ulic Wał Miedzeszyński/Ateńska, Wał Miedzeszyński, Wersalska, Paryska i dalej swoją trasą podstawow" - przekazał ZTM. Linia kursować będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
8 km w 48 minut. Tyle jechaliśmy przez Mokotów