Warszawa. Msze we Wszystkich Świętych? Są zalecenia metropolity!

cmentarz
Autor: pixabay.com

Wielu z nas zastanawia się jak będzie wyglądało w tym roku Święto Zmarłych. 1 listopada wierni tłumnie gromadzili się na cmentarzach. Szalejąca epidemia może jednak na to nie pozwolić. Swoje zalecenie przygotował metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.

W uroczystość Wszystkich Świętych w Archidiecezji Warszawskiej nie odbędą się tradycyjne procesje m.in na Cmentarzu Powązkowskim, Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej czy Cmentarzu Wawrzyszewskim.  Wszystko po to aby wierni nie gromadzili się na terenie nekropolii. Zamiast tego w kościołach zostaną odprawione Msze święte z zachowaniem limitów i obowiązujących restrykcji sanitarnych. - Księża zachęcają, by groby bliskich zmarłych odwiedzać nie tylko w pierwszych dniach listopada, gdyż związany z nawiedzeniem cmentarza odpust zupełny za zmarłych można w tym roku uzyskać przez wybrane 8 dni w listopadzie - czytamy na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Kardynał Nycz przypomina, że osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny poprzez modlitwę w domu. 

Trzaskowski o Kaczyńskim: - Strasznie cyniczny człowiek! Rozpętał piekło... Zapłacimy za ten obłęd

Gdzie 1 listopada odbędą się msze święte?

  • godz. 11:30 - w kościele św. Ignacego z Loyoli (limit wiernych: 90 osób)
  • godz. 12:30 - w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach (limit wiernych: 55 osób)
  • godz. 13:00 - w kościele św. Marii Magdaleny na Wawrzyszewie (limit wiernych: 160 osób)

Ołtarzew pod Warszawą: PIJANY ksiądz ROZBIŁ się na latarni! MAMY ZDJĘCIA!

W Dzień Zaduszny 2 listopada o godz. 18.00 w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz poprowadzi do krypt procesję żałobną, której będzie towarzyszyła modlitwa za zmarłych arcybiskupów warszawskich, prezydentów i książąt mazowieckich. Następnie o godz. 19.00 odprawi Mszę żałobną za zmarłych. Limit wiernych: 200 osób

Dr Paweł Grzesiowski: Po 1 listopada będziemy mieli pół miliona zakażonych [Super Raport]