Warszawa: Nazistowskie symbole na placu na Bielanach. Zniszczone sklepy! [GALERIA]

2020-10-30 14:35 Norbert Amlicki
Nazistowskie symbole na placu, na Bielanach
Autor: @pietruczukgrzegorz

Do aktów wandalizmu na Bielanach doszło w nocy z czwartku na piątek. Wandale zniszczyli drzwi wejściowe oraz kilka witryn lokali przy ul. Schroegera. Zostały namalowane okropne symbole związane z okupacją hitlerowską.

W okolicy Placu Konfederacji w środku nocy zostały zniszczone drzwi wejściowe do jednego z budynków oraz kilka witryn lokali przy ul. Schroegera prowadzonych przez bielańskich przedsiębiorców. - Jak w kraju tak ciężko doświadczonym przez hitlerowską okupację, kilkadziesiąt lat po wojnie można się posługiwać takimi symbolami w przestrzeni publicznej? - pyta retorycznie Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan. 

Warszawa: Czerniakowski już przyjmuje pacjentów z covid-19!

Właściciele lokali, które ucierpiały, mimo ciężkiej sytuacji, nieustannie wspierają lokalną społeczność, gotując darmowe obiady dla seniorów i personelu medycznego. - Od lat są nieodłącznym elementem kulturalnej i gastronomicznej mapy dzielnicy Bielany. - mówi z dumą burmistrz Bielan. - Rozwiewając wszelkie wątpliwości, jestem absolutnie przeciwny WSZYSTKIM aktom wandalizmu, które w ostatnich dniach miały miejsce na terenie naszej dzielnicy. - dodaje burmistrz.

Burmistrz namawia do wzajemnej solidarności, zrozumienia i poszanowania mieszkańców. Według burmistrza to jest klucz do przetrwania tego niezwykle trudnego czasu. - Dbajmy wzajemnie o siebie i trzymajmy się razem. - prosi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.