Warszawa: Czerniakowski już przyjmuje pacjentów z covid-19!

Trwają prace w Szpitalu Czerniakowskim
Autor: @PawelRabiej/ TWITTER Trwają prace w Szpitalu Czerniakowskim

Szpital Czerniakowski jest trzecim ze stołecznych szpitali, który został przekształcony w szpital zakaźny. Wcześniej przekształcone zostały szpital MSWiA przy Wołoskiej i zakaźny przy Wolskiej. W sprawie szpitala Czerniakowskiego wypowiedział się prezydent miasta - Paweł Rabiej, który odwiedził placówkę. Ilu przyjęto już pacjentów?

Szpital Czerniakowski będzie trzecią placówka w Warszawie (po szpitalu MSWiA przy Wołoskiej i zakaźnym przy Wolskiej) która została w całości dedykowana chorym na koronawirusa. O tym jak wyglają prace nad dostosowaniem szpitala Czerniakowskiego pisaliśmy wczoraj TUTAJ. - Kończy się budowa śluz, przenoszenie i wyposażanie oddziałów. Walczymy z czasem - relacjonuje w mediach społecznościowych wiceprezydent Warszawy, Paweł Rabiej. 

Warszawa: ZROBIŁ TO! Po opublikowaniu przez policję jego wizerunku w mediach

- Na razie szpital przyjął 60 pacjentów z Covid i trwa przystosowanie całego szpitala. Będzie mógł on pomieścić 130-150 łóżek - mówi wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. Docelowo ma tam znaleźć się nawet 150 chorych na COVID-19. Stworzonych zostanie 17 miejsc intensywnej terapii. Przygotowania są już na ostatniej prostej.

Wczoraj prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stwierdził, że sytuacja w stołecznych szpitalach jest bardzo trudna. Część personelu nie może przychodzić do pracy ze względu na zakażenie lub kwarantannę. Ponadto rząd bez konsultacji zarządza tworzenie kolejnych miejsc dla chorych na covid-19 w placówkach miejskich.