Grupa Żydów urządziła nielegalną zabawę na Lotnisku Chopina. Złamano obostrzenia sanitarne

2021-04-22 10:20 Norbert Amlicki
Lotnisko Chopina. Żydzi złamali obostrzenia
Autor: Stopklatka z filmu z facebooka Jakub Mikołajek

Parada osób żydowskiego pochodzenia śpiewała i tańczyła wewnątrz terminalu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nie przestrzegali dystansu, trzymali się za ręce, a żeby tego było mało, mieli nieprawidłowo założone maseczki, albo wcale ich nie mieli. Nagranie obiegło cały Internet i wywołało ostrą dyskusję. Całe zdarzenie nagrał pracownik Lotniska Chopina. - Będę pisał do władz lotniska w celu wyjaśnienia, dlaczego ci ludzie nie muszą przestrzegać restrykcji sanitarnych, które akurat na lotniskach są bardzo rygorystycznie pilnowane przez ochronę - ostrzega mężczyzna, który wrzucił film.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. W Polsce obowiązują liczne obostrzenia wprowadzone przez rząd. Jednym z nich jest obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. Podróżni często próbują przemycić różne rzeczy na Lotnisku Chopina, ale w tym przypadku chodzi o coś zupełnie innego. Na nagraniu Żydzi głośno śpiewają i modlą się. Nie byłoby w tym nic dziwnego, lecz mamy czas pandemii koronawirusa. Innymi słowy - obecni na lotnisku urządzili sobie nielegalną imprezę. Nieprzestrzegana była wymagana odległość, a część osób miała nieprawidłowo założone maseczki. Wiesz jak dojechać na Lotnisko Chopina?

Dyskusja w Internecie

Pod nagraniem ludzie zastanawiają się, gdzie była wtedy policja albo władze lotniska? 

NIE PRZEGAP: Alarm bombowy na Lotnisku Chopina w Warszawie! Bomba na pokładzie samolotu?

Odpowiedź Lotniska Chopina

- Nagranie zostało wykonane na lotnisku Chopina w Warszawie - potwierdził naszym dziennikarzom rzecznik lotniska Piotr Rudzki. Film pochodzi z 19 kwietnia, czyli z dnia 78. rocznicy Powstania w getcie warszawskim - dodaje.

Na nagraniu widać grupa osób żydowskiego pochodzenia, która podróżowała przez Warszawę długodystansowym lotem. - Nie przekraczali polskiej granicy, byli na lotnisku bardzo krótko - poinformował Piotr Rudzki. 

Jak pilotuje się samolot? Sprawdziliśmy

Wydajemy komunikaty dźwiękowe informujące o konieczności zachowania odstępu i noszenia maseczek - informuje rzecznik. 

Czy powtórzą się takie sytuacje?!

- Apelujemy do wszystkich pasażerów o przestrzeganie dystansu! My nie jesteśmy w stanie fizycznie nikogo do tego zmusić więc liczymy na rozsądek pasażerów - powiedział Rudzki. - Podejmiemy działania, żeby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła - zapewnił rzecznik lotniska.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE