Alarm bombowy na Lotnisku Chopina w Warszawie! Bomba na pokładzie samolotu?

Lotnisko Chopina
Autor: Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina

W sobotę wieczorem na lotnisku w warszawie ogłoszono alarm bombowy. Służby Lotniska Chopina otrzymały informację, że na pokładzie samolotu, który przyleciał z Kijowa ma znajdować się ładunek wybuchowy. Trwa sprawdzanie podejrzanego samolotu.

Alarm bombowy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Służby sprawdzają, czy na pokładzie samolotu PLL LOT, który w sobotę przyleciał do Warszawy z Kijowa nie ma ładunku wybuchowego.

- Do lotniska wpłynęła anonimowa informacja - tak samo jak w Wielkanoc - o tym, że na pokładzie samolotu może być bomba - poinformował PAP rzecznik portu Piotr Rudzki. - Tak samo, jak tydzień temu, służby lotniskowe podjęły działania, żeby to sprawdzić. Nie możemy lekceważyć żadnego sygnału.

Trwa sprawdzanie samolotu. Na płycie lotniska pojawiły się m.in. policyjne radiowozy i karetki pogotowia.

W Wielkanoc z powodu informacji o bombie, z samolotu na Okęciu ewakuowano ponad 100 osób. Należący do tureckich linii Turkish Airlines samolot leciał ze Stambułu do Warszawy. Wówczas informacja okazała się nieprawdziwa.

Strajk przedsiębiorców 10 kwietnia w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE