Warszawa: Nowy park na Ursynowie zbliża się wielkimi krokami! Projektanci posłuchają głosu miasta [GALERIA]

2020-08-04 13:30 Norbert Amlicki
Nowy park na Ursynowie
Autor: materiały prasowe Nowy park na Ursynowie

Została już podpisana umowa na opracowanie projektu budowy i kosztorysu nowego Parku Polskich Wynalazców przez Urząd Dzielnicy Ursynów. Budowa tego parku ma się opierać na vox populi mieszkańców Ursynowa. Budowa skweru ma potrwać do 2021 roku. Galerię znajdziesz na końcu artykułu.

O przetargu na nowy park, który ma być ukłonem w stronę polskich wynalazców pisaliśmy juz wcześniej (TUTAJ). Park Polskich Wynalazców został utworzony na terenie pomiędzy ulicami Rosoła, Gandhi, Grzegorzewskiej i Szolc-Rogozińskiego. Dlaczego taka tematyka? - Była to jedna z propozycji, która pojawiła się około 8-10 lat temu. Pomysłodawcą "Parku Polskich Wynalazców" był jeden z radnych Paweł Lenarczyk - informuje Bartosz Dominiak, zastępca Burmistrza Ursynowa. Tak się składa, że przy ogłaszaniu przetarg na zaprojektowanie parku dziennikarz Super Expressu rozmawiał z radnym. - Cieszę się, że radni Warszawy, na wniosek Rady Dzielnicy Ursynów utworzyli i nazwali Park Polskich Wynalazców. To dobra informacja dla mieszkańców, że zamiast bloków na tym terenie powstanie park miejski. Nowy park w naszej dzielnicy to również hołd polskim wynalazcom, ludziom nauki, którzy wymyślili: lampę naftową (Ignacy Łukasiwicz), wnieśli wkład w powstanie telewizji (Jan Szczepanik) czy ich wynalazki są nadal wykorzystywane przy produkcji procesorów (metoda Czochralskiego). Mam nadzieję, że miejsce to będzie inspirowało kolejne pokolenia wynalazców - mówił parę miesięcy temu radny Paweł Lenarczyk.

Tych papierosów już nie kupisz na bazarze [GALERIA]

Legionowo: Kurier na pół-etatu zatrzymany! Połasił się na 500 zł

Dokładnie jak ten park będzie wyglądał jeszcze nie wiadomo, ale firma wykonująca zlecenie ma już pewne wskazówki od mieszkańców Ursynowa. - Mieszkańcy dzielnicy zgłaszali swoje pomysły, było ich bardzo dużo, a my chcemy, żeby firma wykonawcza korzystała z tych konsultacji - opowiada Bartosz Dominiak, zastępca Burmistrza dzielnicy. -Chcemy żeby teren był w miarę niezagospodarowany, trochę dziki, gdzie ludzie mogą swobodnie wyjść. Chcemy żeby firma zaprojektowała naturalny plac zabaw nawiązujący do polskich wynalazców. Na pewno alejki zostaną utwardzone, żeby rodzice z wózkami mogły swobodnie przychodzić do parki. Zostanie przestrzeń dla dzieci, które zimą zjeżdżały z tej górki na sankach, oraz zostaną nasadzone drzewa i krzewy - dodaje. Umowa została podpisana z firmą LS Projekt Maciej Sikorski, która podejmie się projektowania i wykonania skweru. - Na realizację tego zadania (wraz z wykonaniem wszystkich prac budowlanych) Urząd m.st. Warszawy przyznał naszej dzielnicy na lata 2020-2021 środki finansowe w wysokości 2 041 300,00 zł - informują Urzędnicy Dzielnicy Ursynowa.

Nowy Dwór Mazowiecki: Drugiego takiego telefonu nie znajdziesz w pudełku

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.