Tych papierosów już nie kupisz na bazarze [GALERIA, WIDEO]

2020-08-04 13:22 Norbert Amlicki
Akcja CBŚP zakończona sukcesem
Autor: materiały policji Akcja CBŚP zakończona sukcesem

Gdyby te akcje się nie udały, to Skarb Państwa mógłby stracić około 16,7 mln zł. Blisko kilkanaście ton tytoniu, miliony papierosów oraz wyspecjalizowane maszyny służące do produkcji trafiły w ręce funkcjonariuszy CBŚP i mazowieckiej KAS. Największa akcja służb zakończyła się sukcesem! Galerię i Wideo z przebiegu akcji znajdziesz na końcu artykułu!

W powiecie piaseczyńskim trwały działania mające na celu przechwycenie nielegalną produkcję i dystrybucję papierosów. Obławę przeprowadzili Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Lublinie. - W trakcie akcji funkcjonariusze przeszukali 4 obiekty i zatrzymali 8 mężczyzn w wieku od 25 do 50 lat, w tym 6 obywateli Ukrainy – informuje zespół prasowy CBŚP. Funkcjonariusze zabezpieczyli linie produkcyjną ze specjalistyczną maszyną produkującą, która produkowała aż milion papierosów dziennie. - Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad milion nielegalnych papierosów, ponad tonę krajanki tytoniowej, a także półprodukty służące do produkcji wyrobów tytoniowych – dodaje rzecznik CBŚP. Gdyby te papierosy trafiły na rynek, to Skarb Państwa straciłby około 6,7 mln zł. Jeden polak z szajki ukraińsko-polskiej był doskonale znany policji.

Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Z wyników śledztwa wynika, że grupa najprawdopodobniej działała od czerwca i w parę miesięcy mogła wyprodukować nawet do sześciu milionów papierosów, które mogły być wprowadzane na rynek pod szyldem zagranicznych marek. Przestępcy zostali tymczasowo zatrzymani i już usłyszeli zarzuty. Drugą akcje funkcjonariusze mazowieckiej KAS i Zarządu CBŚP w Warszawie przeprowadzili w powiecie pułtuskim. - Funkcjonariusze przejęli specjalistyczne maszyny służące zarówno do produkcji, jak i pakowania papierosów, wysokowydajny agregat prądotwórczy, a nawet maszyną służącą do odzyskiwania tytoniu z odpadów papierosowych - zdradza rzecznik CBŚP. W jednym z magazynów znaleziono fabrykę papierosów z dziesięcioma tonami krajanki tytoniowej, 15 tonami półproduktów oraz z toną opakowań papierosów. - Wartość zabezpieczonej krajanki tytoniowej to ponad 6,5 mln zł. W wyniku nielegalnej działalności Skarb Państwa mógłby stracić ok. 10 mln zł – informuje CBŚP.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Akcja CBŚP zakończona sukcesem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.