Warszawa odcięta od świata? Ważne słowa Trzaskowskiego

2020-03-12 15:49 MB
Wojsko przypilnuje zakażonych
Autor: Twitter

To brzmi jak wizja apokaliptyczna, jednak jest to tylko miejska legenda. W związku z koronawirusem zamknięte zostały wszystkie placówki oświatowe, kulturalne, a także odwołane imprezy masowe. Czy granice miasta również zostaną zamknięte? Mamy komentarz prezydenta Rafała Trzaskowskiego!

Niepokój wzbudziły liczne komentarze na profilach społecznościowych Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy. Mieszkańcy usilnie dopytywali się, jak to jest z tym „zamknięciem Warszawy”.

ZOBACZ TEŻ: Nauczycielka z Warszawy zarażona koronawirusem. ZAMKNIĘTA SZKOŁA NA BIAŁOŁĘCE

Pytania i wątpliwości pojawiły się również na dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem prezydenta. Rafał Trzaskowski postanowił zabrać głos i zamieścił komentarz w odpowiedzi na wpis jednego z mieszkańców. Wpis brzmiał następująco:

- Najgorzej, że poszło info w świat że zamykają Warszawę. Potwierdzone już przez 4 urzędy dzielnic. Ludzie panikują, korki się tworzą już o 7 rano przed sklepami. Porażka. Co jak komuś zabraknie jedzenia za tydzień? Ma umierać? Bo Kowalski zrobił zapas na 10lat? - napisał zatroskany mieszkaniec. Prezydent odpisał mu, nawiązując do dzisiejszej konferencji i dementując plotki o rzekomym zamknięciu Warszawy.

- Panie Mariuszu, Pani Hanno, jeśli chodzi o sklepy wielkopowierzchniowe, dementował to dzisiaj rząd podczas konferencji prasowej. Minister Jadwiga Emilewicz poinformowała, że nie ma planów zamykania sklepów i placówek handlowych oraz odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast. Uspokajam także, że jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodą i nie ma żadnych informacji o planowanym zamknięciu miasta – napisał prezydent.

ZOBACZ TEŻ: Ważna decyzja wojewody mazowieckiego: ZAMYKAJĄ KLUBY SENIORÓW!

Narastającą panikę związaną z tymi plotkami postanowił uspokoić również Piotr Müller - rzecznik rządu.

Zobacz: Tatry zamknięte dla turystów! Co z tymi, którzy są w schroniskach?

Sprawdź: Pandemia a epidemia. Czym się różnią?

Rafał Trzaskowski również odniósł się do dzisiejszej konferencji na swoim Twitterze.

Pacjentka z Poznania zmarła na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.