Warszawa: OGROMNE Zniżki dla najemców lokali użytkowych. Przedsiębiorcy mogą odetchnąć!

2020-07-22 17:36

W związku z pandemią koronawirusa najemcy mogą liczyć na wsparcie od Urzędu m.st. Warszawy. Zostaną zmienione zasady najmu, przez rozszerzenie zakresu obniżek kosztów czynszu. Sprawdź jak!

firma/przedsiębiorca/kredyt

i

Autor: MATERIAŁY PRASOWE/ Materiały prasowe firma/przedsiębiorca/kredyt

Do tej pory osoby prowadzące firmę mogły raz na pięć lat ubiegać się o obniżkę czynszu za lokal, w którym prowadzi działalność. - Przedsiębiorca, który korzystał z takiej obniżki czynszu „pozbawiał się” tej możliwości przez kolejne 5 lat. - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzecznik prasowy UM Warszawa. Od 17 lipca obowiązuje zarządzenie, które rozszerza możliwości pomocy wynajmującym lokale gospodarcze.

Warszawa: Czterolatek BEZWŁADNIE pędził rowerkiem na Wisłostradę. Tragedia była blisko

Super Raport 22 VII (Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości oraz adwokat Michał Wawrykiewicz - inicjatywa "Wolne Sądy")

Legionowo: Miłosny czar prysł jak szyba w jej samochodzie!

Teraz czynsz za lokal będzie mógł być obniżony wtedy, gdy z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd, a przez to najemca będzie musiał zamknąć lokal, albo jego dochody spadną. Czas trwania obniżki będzie mógł być przedłużony o kolejne 30 dni od dnia zniesienia obostrzeń, kiedy kondycja finansowa najemcy nie wróci do normy, a płatności za lokal są wnoszone z góry. Od marca tego roku z pomocy do tej pory skorzystało ponad 3000 warszawskich przedsiębiorców. - Doświadczenia ostatnich miesięcy pokazały, że istniejąca do tej pory możliwość obniżenia czynszu jest niewystarczająca, dlatego rozszerzamy pomoc dla przedsiębiorców. - uspokaja Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy. Łączna kwota zapomogi dla biznesmenów wyniosła 20 mln zł.

Uwaga Warszawa! Od września uczniowie wracają do szkoły!


Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki